Wnioski z „mądrości pani z warzywniaka”. Gdy obserwacje z badań wydają ci się banalne

Zebraliśmy materiał badawczy wyglądający na banalny. Przedłożyliśmy go do analizy specjalistom – od semiotyków po strategów. Przekonaliśmy się, jak różne punkty widzenia przekładają się na odmienne wnioski.

Z autorami tego eksperymentu, Anną Ściechowską (Grupa Żywiec) i Marcinem Klausem (Insight Shot), rozmawia Tomasz Gregorczyk

Anna Ściechowska

Kierownik informacji strategicznej i insight manager w Grupie Żywiec. Marketingowiec i badaczka z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem, początkowo w branży farmaceutycznej OTC, a następnie w kategorii piwa. Absolwentka Wydziału Zarządzania, Podyplomowego Studium Filozofii i Etyki oraz socjologii w Instytucie Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego. Obecnie w trakcie doktoratu na Wydziale Socjologii i Filozofii UW.

Marcin Klaus

Właściciel agencji badań jakościowych Insight Shot. Koncentruje się na badaniach innowacji i badaniach inspiracyjnych. Jako badacz przestał cenić psychologię społeczną na rzecz psychoanalizy lacanowskiej. Podstawowe wykształcenie zawodowe uzyskał w Millward Brown w Polsce i we Francji. Od 2009 roku działa poza dużymi strukturami w roli uczestnika procesów opartych na metodologii Design Thinking.
Wnioski z „mądrości pani z warzywniaka”. Gdy obserwacje z badań wydają ci się banalne
Tomasz GregorczykTomasz Gregorczyk

Rozumiem, że motywacją do przeprowadzenia przez Państwa tego eksperymentu były częste nieporozumienia na linii badacz – klient…

Anna ŚciechowskaAnna Ściechowska

Powiedzmy od razu, że ja występuję po stronie klienta, a Marcin po stronie agencji badawczej, więc nasza współpraca również jest współpracą typu klient – agencja.

Zachęcamy do lektury
tego interesującego wywiadu!

Zarejestruj się bezpłatnie, aby otrzymać dostęp do niego oraz

4915 innych artykułów, newslettera

oraz informacji handlowych m.in. o wydarzeniach branżowych, usługach czy produktach wspierających marketing.

Masz już konto? Zaloguj się

Rejestracja