Szukaj
Subskrypcja
Reklama w serwisie
Kontakt
Strona główna Wiadomości Inspiracje Tematy Raporty E-book Szkolenia
Inspiracje i Tematy
 
Public Relations

Od wykładowcy do gospodarza przyjęcia

Jacek Szlak
 
18 stycznia 2017


Anna Miotk
Anna Miotk
Media tradycyjne nie powiedziały jeszcze ostatniego słowa – twierdzi Anna Miotk. Autorka książki „Nowy PR” mówi też o tym, jakie zadania ma przed sobą piarowiec w czasach, kiedy firma nie powinna już wygłaszać komunikatów, lecz uczestniczyć w rozmowie z klientami. Na koniec nasza rozmówczyni dzieli się swoimi ciekawymi doświadczeniami zdobytymi... w chórze.
 więcej ->
Public Relations

Nie ma jasno wytyczonych granic

Jacek Szlak
 
18 stycznia 2017


Anna Miotk
Anna Miotk
Nie ma dziś jasnej granicy między PR-em a marketingiem. Ale czy to znaczy, że w modnym nurcie „snucia opowieści o marce” można zacząć mijać się z prawdą? I czy PR powinien być rozliczany z efektów w podobny sposób jak reklama? Z Anną Miotk, dyrektor ds. komunikacji w PBI, autorką niedawno wydanej książki „Nowy PR”, rozmawia Jacek Szlak.
 więcej ->
Prawo


Jak zaklasyfikowaæ i rozliczyæ dzia³ania, aby byæ w zgodzie z prawem? <a href="http://pl.fotolia.com/Tracker/kBbsFmYfJd" target="_blank">&#169; contrastwerkstatt - Fotolia.com</a>
Jak zaklasyfikować i rozliczyć działania, aby być w zgodzie z prawem? © contrastwerkstatt - Fotolia.com
Usługa organizacji akcji marketingowej i wydania nagród nie powinna być traktowana jako świadczenie kompleksowe – tak aktualnie orzekają sądy. Dostosowanie oferty działań do potrzeb klienta i zminimalizowanie ryzyka przedsiębiorcy nie jest jedynym problemem agencji marketingowych. więcej ->
Trendy

Photoshop trafi na śmietnik?

Sonia Horonziak
 
11 stycznia 2017


Kto zdobywa siê na szczero¶æ &#8211; wygrywa
Kto zdobywa się na szczerość – wygrywa
W ciągu ostatnich lat niektórzy koneserzy kalendarza marki Pirelli mogli czuć się nieco rozczarowani. Nie ma modelek w śmiałym negliżu, o wizerunkach nieziemsko wygładzonych w procesie graficznej obróbki? No właśnie – nie ma, bo ekskluzywne wydawnictwo marki doskonale nadąża za światowymi trendami. więcej ->
Marketing internetowy

Nie ma bata na boty

Mateusz Lubczański
 
11 stycznia 2017


Depczemy botom po piêtach, nie umiemy byæ krok przed nimi <a href="http://pl.fotolia.com/Tracker/kBbsFmYfJd" target="_blank">&#169; alphaspirit - Fotolia.com</a>
Depczemy botom po piętach, nie umiemy być krok przed nimi © alphaspirit - Fotolia.com
Automatyzacja – także w reklamie – idzie do przodu w zdumiewającym tempie. Zjawisko to nie oznacza jednak samych korzyści. Z jednej strony otrzymujemy kampanie doskonale dopasowane do zainteresowań konsumentów. Z drugiej okazuje się, że prawdziwych osób odbierających te majstersztyki targetowania jest coraz mniej.
 więcej ->
Marketing mobilny

Z telewizora do smartfona? Nie tak szybko!

Bartosz Nassalski
 
4 stycznia 2017


Czy u¿ytkownik pominie reklamê?
Czy użytkownik pominie reklamę?
Wrzucenie spotu telewizyjnego do Internetu nie jest dobrym rozwiązaniem, jeśli naprawdę zależy nam na wzbudzeniu zainteresowania odbiorcy – to dziś wiadomo. Ale czy powstał już sprawdzony przepis na udaną reklamę czy też aranżację reklamy do wersji online?
 więcej ->
Badania marketingowe


Powszechne przekonania skonfrontowano z wynikami badañ
Powszechne przekonania skonfrontowano z wynikami badań
Jak wielu Polaków jest szczęśliwych? Ilu z nas akceptuje homoseksualizm? Jak duża jest społeczność muzułmańska w kraju? W niektórych tego typu kwestiach mamy błędne przekonania, w innych szacujemy trafnie. Jak bardzo myli się opinia publiczna w 40 krajach świata co do istotnych faktów i zjawisk społecznych, pokazuje badanie „Pułapki percepcji” przeprowadzone przez Ipsos. więcej ->
Trendy


Nie by³o spokojnie i przewidywalnie. Co dalej? <a href="http://pl.fotolia.com/Tracker/kBbsFmYfJd" target="_blank">&#169; thomaslerchphoto - Fotolia.com</a>
Nie było spokojnie i przewidywalnie. Co dalej? © thomaslerchphoto - Fotolia.com
Mijający właśnie rok był pełny niepewności i zmian, także w marketingu. Oto nasz redakcyjny wybór ośmiu najważniejszych zjawisk i wydarzeń, które warto zapamiętać. więcej ->
Badania marketingowe

Polin jako muzeum w czasach kultury konwergencji

Małgorzata Zając, Małgorzata Fiałkowska
 
21 grudnia 2016


Nowe miejsce (re)konstruuje postrzegan± rzeczywisto¶æ (fot. Jacek Szlak)
Nowe miejsce (re)konstruuje postrzeganą rzeczywistość (fot. Jacek Szlak)
W kulturze konwergencji zmienia się rola muzeum i jego relacje ze zwiedzającymi. Jak przejawiają się te zmiany w Muzeum Historii Żydów Polskich Polin? Do ich zbadania posłużyła metoda ZMET (Zaltman Metaphor Elicitation Technique), wykorzystywana w marketingu do odkrywania metafor rządzących myśleniem konsumentów.
 więcej ->
Prawo

Podatkowe blaski i cienie akcji marketingowych

Maria Pietrzyk-Wdowiak
 
16 grudnia 2016


W zawi³o¶ci prawne trzeba wnikn±æ ju¿ na etapie planowania akcji <a href="http://pl.fotolia.com/Tracker/kBbsFmYfJd" target="_blank">&#169; Lasse Kristensen - Fotolia.com</a>
W zawiłości prawne trzeba wniknąć już na etapie planowania akcji © Lasse Kristensen - Fotolia.com
Wielkie hura! – i decydujemy się na akcję marketingową. Potem rozważamy, czy warto podpisać umowę z agencją, czy samodzielnie opracować ten prosty z pozoru plan zdobycia i zatrzymania klienta. Damy radę czy mają nas wyręczyć inni.
 więcej ->


[1] 2 3 4 5 następna ostatnia 
Wiadomości
2017-01-24
Szeregi Communication Unlimited zasilił Mirosław Skotarczyk. Jako head of strategy będzie nadzorował opracowywanie strategii marek oraz zapewniał wsparcie strategiczne w zintegrowanych kampaniach dla klientów agencji.
2017-01-24
19 stycznia stanowisko dyrektora marketingu w Grupie Paradyż objęła Karolina Wesołowska. Będzie zajmować się opracowywaniem i realizacją strategii marketingowej firmy.
2017-01-23
Do zespołu social media w Tailor Made PR dołączył Edwin Zasada. Jako account director zajmie się zarządzaniem pracą dla takich klientów agencji, jak Kompania Piwowarska, Develey czy CI Games.
2017-01-23
Wraz z rozbudową portfolio usług agencja komunikacji mobilnej Spicy Mobile zmieniła strukturę sprzedaży. Na jej czele stanęli Tomasz Kąkol oraz Michał Pietruszka. Obaj są związani z agencją od kilku lat.
2017-01-20
1 lutego Łukasz Głombicki obejmie stanowisko szefa komunikacji sieci wideo online LifeTube. Zajmie się całością działań komunikacyjnych, media relations, działaniami marketingowymi oraz nadzorem nad organizacją eventów.
2017-01-18
W połowie stycznia do BBDO Warszawa dołączyła Honorata Fidos. Objęła funkcję head of project management.
2017-01-17
Do zespołu agencji mobile marketingu Mobile Rockets dołączył Marcin Matyja. Objął stanowisko sales directora.
2017-01-13
Lighthouse Consultants rozwija usługi z zakresu komunikacji kryzysowej. Do grona partnerów firmy doradczej dołączyła Magdalena Zwolińska, która do tej pory była business unit directorem.
2017-01-13
Jim Samples, który w lipcu 2016 r. objął stanowiska prezesa i dyrektora generalnego TVN, będzie pełnił obie funkcje na stałe. Jednocześnie pozostanie na stanowisku prezesa Scripps Networks Interactive International.
2017-01-12
Do zespołu spółki Webcon dołączyła Agnieszka Mikrut. Objęła nowo utworzone stanowisko PR & marketing managera i została szefową działu marketingu i PR.
2017-01-12
Aleksandra Bojanowska objęła stanowisko PR menedżer Intela. Zajmie się planowaniem i realizacją projektów skierowanych do sektora B2B i B2C, w tym komunikacją korporacyjną, ekspercką oraz produktową.
2017-01-11
2 stycznia do biura reklamy Polska Press Grupy dołączył Piotr Kowalczyk. Objął nowo utworzone stanowisko dyrektora produktu reklamowego online. Rafał Wiśniewski został dyrektorem rozwoju sprzedaży i produktu reklamowego prasy.
2017-01-11
Do działu client service Walk Creative dołączyła Angelika Kobylarz jako senior account manager. Szeregi działu kreacji zasilili: Radosław Drzazga – art director oraz Andrzej Kownacki – creative group head.
2017-01-11
Agencja K2 stworzyła nowe stanowisko w dziale kreacji – digital group head. Funkcję tę objęła Zofia Smełka poprzednio pełniąca rolę senior creative copywritera. Maciej Robak awansował na senior art directora.
2017-01-09
9 stycznia Paulina Imiołek obejmuje stery w dziale kreacji agencji John Pitcher. Zastępuje na stanowisku Marcina Mutha, który po niemal trzech latach rozstał się z firmą.
Oferty pracy Nowa!
Edukacja marketingowa
Ludzie
Firmy
Przetargi
 
 
Kategorie
Advertainment
Ambient media
Badania marketingowe
Biblioteczka
Design
E-mail marketing
Experiential marketing
Felieton
Handel detaliczny
Kampanie reklamowe
Kampanie społeczne
Konkursy reklamowe
Marketing bezpośredni
Marketing internetowy
Marketing młodzieżowy
Marketing mobilny
Marketing partyzancki
Marketing polityczny i miejsc
Marketing relacji
Marketing społecznościowy
Marketing szeptany
Marketing wirusowy
Media
Obsługa klienta
Prawo
Programy lojalnościowe i CRM
Promocje sprzedaży
Public relations
Reklama zewnętrzna
Shockvertising
Trendy
Zarządzanie marką
Zbędnik
 
Archiwum
Inspiracje:
nr 610 (16.01)
wszystkie wydania
Tematy:
nr 603 (18.01)
wszystkie wydania
 
 
 
Partnerzy:

Strona główna
Wiadomości
Inspiracje
Tematy
Raporty
Subskrypcja
Wyszukiwarka
Oferty pracy
Edukacja marketingowa
Kontakt z redakcją
Reklama w serwisie
Przyślij informację / artykuł
Partnerzy
Ochrona prywatności
YouTube
Facebook
Issuu
RSS
Copyright 2010 Pallad Media SC
 0.021476030349731