Szukaj
Subskrypcja
Reklama w serwisie
Kontakt
Strona główna Wiadomości Inspiracje Tematy Raporty E-book Szkolenia
Badania marketingoweInspiracje i Tematy
 
Ipsos MORI
 
4 stycznia 2017


Powszechne przekonania skonfrontowano z wynikami badañ
Powszechne przekonania skonfrontowano z wynikami badań
Jak wielu Polaków jest szczęśliwych? Ilu z nas akceptuje homoseksualizm? Jak duża jest społeczność muzułmańska w kraju? W niektórych tego typu kwestiach mamy błędne przekonania, w innych szacujemy trafnie. Jak bardzo myli się opinia publiczna w 40 krajach świata co do istotnych faktów i zjawisk społecznych, pokazuje badanie „Pułapki percepcji” przeprowadzone przez Ipsos. więcej ->


Małgorzata Zając, Małgorzata Fiałkowska
 
21 grudnia 2016


Nowe miejsce (re)konstruuje postrzegan± rzeczywisto¶æ (fot. Jacek Szlak)
Nowe miejsce (re)konstruuje postrzeganą rzeczywistość (fot. Jacek Szlak)
W kulturze konwergencji zmienia się rola muzeum i jego relacje ze zwiedzającymi. Jak przejawiają się te zmiany w Muzeum Historii Żydów Polskich Polin? Do ich zbadania posłużyła metoda ZMET (Zaltman Metaphor Elicitation Technique), wykorzystywana w marketingu do odkrywania metafor rządzących myśleniem konsumentów.
 więcej ->


Joanna Chłopek
 
28 listopada 2016


Dwa dni ³adowania ¿yciowych akumulatorów <a href="http://pl.fotolia.com/Tracker/kBbsFmYfJd" target="_blank">&#169; Photocreo Bednarek - Fotolia.com</a>
Dwa dni ładowania życiowych akumulatorów © Photocreo Bednarek - Fotolia.com
Weekend to odseparowany od codzienności czas, w którym dzieje się wolność – twierdzą Jacek Pogorzelski i Tomasz Jakubowski z firmy badawczej i doradczej BlueFox. Podczas tegorocznego Kongresu Badaczy przyjrzeli się oni weekendowi od strony komercyjnej. Sprawdzili, jakie produkty, usługi czy doświadczenia można dopasować do różnych sposobów spędzania tego czasu. więcej ->


Małgorzata Wojtasik
 
17 października 2016


Cz³owiek jest wci±¿ niezbêdny do poprawnych analiz danych przesy³anych przez system
Człowiek jest wciąż niezbędny do poprawnych analiz danych przesyłanych przez system
Zdarza się, że statystyki wejść na stronę internetową są bardzo obiecujące, ale liczba zamówień nie rośnie. Z dużej liczby odczytanych wiadomości z kampanii e-mail marketingowej nie ma wzrostu sprzedaży. Tego typu sytuacje nie muszą od razu oznaczać, że produkt, strona czy kampania są mało interesujące dla użytkownika. Czasem wystarczy w takich wypadkach sięgnąć po analizę danych.

 więcej ->


Tomasz Gregorczyk
 
11 października 2016


Tomasz Opalski
Tomasz Opalski
Intuicja i badania deklaratywne to za mało. O roli badań user experience w procesie projektowania systemów bankowości internetowej i mobilnej mówi Tomasz Opalski (ING Bank Śląski)więcej ->


Tomasz Gregorczyk
 
5 października 2016


Marcin Samek i Ma³gorzata Dajczer
Marcin Samek i Małgorzata Dajczer
Czy język młodego pokolenia, pełen uproszczeń, obrazków, emotikonek i gifów, koniecznie oznacza prymitywizację treści i upadek słowa pisanego? O wynikach badania nowego pisma obrazkowego w komunikacji młodego pokolenia rozmawiamy z Małgorzatą Dajczer i Marcinem Samkiem z McCann & MRMwięcej ->


ZenithOptimedia
 
22 czerwca 2016


Reklama mobile wyprzedzi desktop ju¿ w przysz³ym roku
Reklama mobile wyprzedzi desktop już w przyszłym roku
Wydatki reklamowe w Polsce wzrosną w 2016 roku o 3,2%, a ich łączna wartość wyniesie na koniec roku 6,944 mld zł netto − prognozuje dom mediowy ZenithOptimedia. Globalny rynek reklamowy wzrośnie natomiast o 4,1%, osiągając na koniec roku wartość 537 mld dol. więcej ->


Konrad Siwiński, Maria Woźnicka
 
22 czerwca 2016


Polsko¶æ dla konsumenta to blisko¶æ, lokalno¶æ i coraz czê¶ciej wysoka jako¶æ
Polskość dla konsumenta to bliskość, lokalność i coraz częściej wysoka jakość
W ciągu ostatnich dni dyskusje o formie i możliwościach polskich piłkarzy zagościły w niejednym domu. Czy Lewandowski będzie królem strzelców? Czy Kapustka stanie się naszym nowym narodowym bohaterem? Takie chwile budują jedność i silne poczucie narodowej tożsamości. Badania TNS Polska wskazują, że polskość nie dotyczy jedynie sportu i symboli narodowych, lecz jest też silnym trendem konsumenckim.
 więcej ->


Salesforce
 
8 czerwca 2016


W jakie dzia³ania marketingowe inwestuj± najlepsi?
W jakie działania marketingowe inwestują najlepsi?
Jakie zmiany w trendach marketingowych zaszły w ciągu ostatniego roku? Jakie są kierunki ewoluowania funkcji marketingu? Co odróżnia działania najskuteczniejszych firm od tych, które osiągają gorsze rezultaty? Odpowiedzi na te pytania można znaleźć w raporcie „2016 State of Marketing” firmy Salesforce.
 więcej ->


Małgorzata Greszta, Dominika Maison
 
24 maja 2016


Korpoegoisty nie ujmiesz CSR-em, ekopragmatykowi musisz przypomnieæ o korzy¶ciach
Korpoegoisty nie ujmiesz CSR-em, ekopragmatykowi musisz przypomnieć o korzyściach
Zaangażowanie w CSR nie może być podejmowane dla poklasku, ale i nie jest sztuką dla sztuki. Jak znaleźć złoty środek? Przede wszystkim sprawdzić, czy tego rodzaju aktywności kierowane są do właściwej grupy i czy komunikaty na ten temat są formułowane odpowiednim językiem. więcej ->
[1] 2 3 4 5 następna ostatnia 
Wiadomości
2017-01-24
2/3 Polek zdecydowałoby się na wyjazd z kraju w celach zarobkowych – pokazuje badanie „Promedica24 Insight” przeprowadzone przez firmę IQS. Główne kierunki wyjazdów to Niemcy, Wielka Brytania i Norwegia.
2017-01-24
W grudniu Polacy w poszukiwaniu filmowej rozrywki najchętniej zaglądali na Cda.pl, Vod.pl i Player.pl. W analizowanym miesiącu najmniej internautów odwiedziło serwisy VoD w Wigilię – 5,3 proc. użytkowników Sieci.
2017-01-24
Początek roku to czas nowych planów oraz rozliczeń z realizacji ubiegłorocznych postanowień. Jak wynika z badania przeprowadzonego przez PBS na zlecenie firmy Provident Polska, 52 proc. z nas zrealizowało w minionym roku założone cele.
2017-01-23
Polacy w Internecie najchętniej oglądają materiały newsowe (27,4% badanych), następnie materiały eksperckie (25,6%) i szkoleniowe (19,6%).
2017-01-23
W Internecie energia równa się dostawcy energii i elektryczne samochody.
2017-01-23
Tuż po Bożym Narodzeniu Polacy zaczynają myśleć o wakacjach. Ruch na stronach podróżniczych wzrasta z początkiem pierwszego kwartału i utrzymuje się na wysokim poziomie do połowy marca.
2017-01-23
Świat boryka się z problemami społecznymi i ekonomicznymi, z którymi rządy państw nie radzą sobie samodzielnie.
2017-01-20
W 2016 r. telefony i tablety Samsunga były urządzeniami mobilnymi najczęściej używanymi podczas odwiedzin na polskich stronach WWW. Ponad 1/3 odsłon została wykonana właśnie na sprzęcie tej firmy – wykazały analizy firmy Gemius.
2017-01-19
Jesteśmy świadkami największego od lat spadku zaufania do instytucji na świecie. Polacy znaleźli się na przedostatnim miejscu, jeśli chodzi o poziom ufności. To wyniki 17.
2017-01-19
Real Madryt, który 11 lat z rzędu był klubem piłkarskim o największych przychodach na świecie, stracił tytuł lidera na rzecz Manchesteru United. W sezonie 2015/2016 przychody angielskiego klubu wyniosły 689 mln euro.
2017-01-18
Marką najaktywniejszą reklamowo w telewizji w 2016 r. był Lidl (GRP 70 143) – wynika z analizy domu mediowego Codemedia. Orange, zeszłoroczny lider zestawienia marek mających ponad 20 000 GRP, spadł o dwie pozycje.
2017-01-18
O kilka procent skrócił się czas oglądania telewizji przez milenialsów z rynków regionu CEE. Jak pokazuje analiza MEC, spadki czasu oglądania są mocno skorelowane z rozwojem subskrypcyjnych serwisów na życzenie.
2017-01-17
Wielka Brytania, Stany Zjednoczone i Niemcy – marki tych krajów najbardziej straciły wizerunkowo w 2016 r. Kanada wyprzedziła Francję i znalazła się na 4. miejscu – to wyniki Anholt-GfK Nation Brands Index (NBI).
2017-01-16
Trzech na czterech pełnoletnich Polaków, kupując alkohol na własny użytek, wybiera piwo. Po alkohol sięga 82% z nas.
2017-01-12
Agencja NapoleonCat opublikowała wyniki badań popularności profili w mediach społecznościowych.
Oferty pracy Nowa!
Edukacja marketingowa
Ludzie
Firmy
Przetargi
 
 
Kategorie
Advertainment
Ambient media
Badania marketingowe
Biblioteczka
Design
E-mail marketing
Experiential marketing
Felieton
Handel detaliczny
Kampanie reklamowe
Kampanie społeczne
Konkursy reklamowe
Marketing bezpośredni
Marketing internetowy
Marketing młodzieżowy
Marketing mobilny
Marketing partyzancki
Marketing polityczny i miejsc
Marketing relacji
Marketing społecznościowy
Marketing szeptany
Marketing wirusowy
Media
Obsługa klienta
Prawo
Programy lojalnościowe i CRM
Promocje sprzedaży
Public relations
Reklama zewnętrzna
Shockvertising
Trendy
Zarządzanie marką
Zbędnik
 
Archiwum
Inspiracje:
nr 610 (16.01)
wszystkie wydania
Tematy:
nr 603 (18.01)
wszystkie wydania
 
 
 
Partnerzy:

Strona główna
Wiadomości
Inspiracje
Tematy
Raporty
Subskrypcja
Wyszukiwarka
Oferty pracy
Edukacja marketingowa
Kontakt z redakcją
Reklama w serwisie
Przyślij informację / artykuł
Partnerzy
Ochrona prywatności
YouTube
Facebook
Issuu
RSS
Copyright 2010 Pallad Media SC
 0.01136589050293