Szukaj
Subskrypcja
Reklama w serwisie
Kontakt
Strona główna Wiadomości Inspiracje Tematy Raporty E-book Szkolenia
Badania marketingoweInspiracje i Tematy
 
Agnieszka Łebkowska
 
13 marca 2017


Na badanie warto spojrzeæ szerzej. Bo celem jest sukces, a nie raport <a href="http://pl.fotolia.com/Tracker/kBbsFmYfJd" target="_blank">&#169; serpilurundas - Fotolia.com</a>
Na badanie warto spojrzeć szerzej. Bo celem jest sukces, a nie raport © serpilurundas - Fotolia.com
„Zrobić badanie marketingowe? OK, już piszemy ankietę i wrzucamy ją do Internetu” – często można spotkać się z takim podejściem do badań. Tymczasem napisanie kwestionariusza, choć samo w sobie jest dość skomplikowanym zadaniem, stanowi tylko część planowania badania. A co ważniejsze – badanie powinno być jednym z elementów umożliwiających rozwiązanie większego problemu gnębiącego np. dział marketingu czy HR. więcej ->


dr Albert Hupa
 
6 marca 2017


To nie wró¿enie z kuli. Dane mo¿na wykorzystaæ z matematyczn± precyzj±
To nie wróżenie z kuli. Dane można wykorzystać z matematyczną precyzją
Większość reklamodawców korzysta z automatycznego zakupu reklam. Wciąż jednak brakuje im zrozumienia psychiki i zachowań zakupowych swoich docelowych odbiorców w Internecie. Nie umieją też przełożyć działań na Facebooku na te zachowania. A przecież mają już do dyspozycji kilka przystępnych rozwiązań analitycznych i big data. więcej ->


Ipsos MORI
 
4 stycznia 2017


Powszechne przekonania skonfrontowano z wynikami badañ
Powszechne przekonania skonfrontowano z wynikami badań
Jak wielu Polaków jest szczęśliwych? Ilu z nas akceptuje homoseksualizm? Jak duża jest społeczność muzułmańska w kraju? W niektórych tego typu kwestiach mamy błędne przekonania, w innych szacujemy trafnie. Jak bardzo myli się opinia publiczna w 40 krajach świata co do istotnych faktów i zjawisk społecznych, pokazuje badanie „Pułapki percepcji” przeprowadzone przez Ipsos. więcej ->


Małgorzata Zając, Małgorzata Fiałkowska
 
21 grudnia 2016


Nowe miejsce (re)konstruuje postrzegan± rzeczywisto¶æ (fot. Jacek Szlak)
Nowe miejsce (re)konstruuje postrzeganą rzeczywistość (fot. Jacek Szlak)
W kulturze konwergencji zmienia się rola muzeum i jego relacje ze zwiedzającymi. Jak przejawiają się te zmiany w Muzeum Historii Żydów Polskich Polin? Do ich zbadania posłużyła metoda ZMET (Zaltman Metaphor Elicitation Technique), wykorzystywana w marketingu do odkrywania metafor rządzących myśleniem konsumentów.
 więcej ->


Joanna Chłopek
 
28 listopada 2016


Dwa dni ³adowania ¿yciowych akumulatorów <a href="http://pl.fotolia.com/Tracker/kBbsFmYfJd" target="_blank">&#169; Photocreo Bednarek - Fotolia.com</a>
Dwa dni ładowania życiowych akumulatorów © Photocreo Bednarek - Fotolia.com
Weekend to odseparowany od codzienności czas, w którym dzieje się wolność – twierdzą Jacek Pogorzelski i Tomasz Jakubowski z firmy badawczej i doradczej BlueFox. Podczas tegorocznego Kongresu Badaczy przyjrzeli się oni weekendowi od strony komercyjnej. Sprawdzili, jakie produkty, usługi czy doświadczenia można dopasować do różnych sposobów spędzania tego czasu. więcej ->


Małgorzata Wojtasik
 
17 października 2016


Cz³owiek jest wci±¿ niezbêdny do poprawnych analiz danych przesy³anych przez system
Człowiek jest wciąż niezbędny do poprawnych analiz danych przesyłanych przez system
Zdarza się, że statystyki wejść na stronę internetową są bardzo obiecujące, ale liczba zamówień nie rośnie. Z dużej liczby odczytanych wiadomości z kampanii e-mail marketingowej nie ma wzrostu sprzedaży. Tego typu sytuacje nie muszą od razu oznaczać, że produkt, strona czy kampania są mało interesujące dla użytkownika. Czasem wystarczy w takich wypadkach sięgnąć po analizę danych.

 więcej ->


Tomasz Gregorczyk
 
11 października 2016


Tomasz Opalski
Tomasz Opalski
Intuicja i badania deklaratywne to za mało. O roli badań user experience w procesie projektowania systemów bankowości internetowej i mobilnej mówi Tomasz Opalski (ING Bank Śląski)więcej ->


Tomasz Gregorczyk
 
5 października 2016


Marcin Samek i Ma³gorzata Dajczer
Marcin Samek i Małgorzata Dajczer
Czy język młodego pokolenia, pełen uproszczeń, obrazków, emotikonek i gifów, koniecznie oznacza prymitywizację treści i upadek słowa pisanego? O wynikach badania nowego pisma obrazkowego w komunikacji młodego pokolenia rozmawiamy z Małgorzatą Dajczer i Marcinem Samkiem z McCann & MRMwięcej ->


ZenithOptimedia
 
22 czerwca 2016


Reklama mobile wyprzedzi desktop ju¿ w przysz³ym roku
Reklama mobile wyprzedzi desktop już w przyszłym roku
Wydatki reklamowe w Polsce wzrosną w 2016 roku o 3,2%, a ich łączna wartość wyniesie na koniec roku 6,944 mld zł netto − prognozuje dom mediowy ZenithOptimedia. Globalny rynek reklamowy wzrośnie natomiast o 4,1%, osiągając na koniec roku wartość 537 mld dol. więcej ->


Konrad Siwiński, Maria Woźnicka
 
22 czerwca 2016


Polsko¶æ dla konsumenta to blisko¶æ, lokalno¶æ i coraz czê¶ciej wysoka jako¶æ
Polskość dla konsumenta to bliskość, lokalność i coraz częściej wysoka jakość
W ciągu ostatnich dni dyskusje o formie i możliwościach polskich piłkarzy zagościły w niejednym domu. Czy Lewandowski będzie królem strzelców? Czy Kapustka stanie się naszym nowym narodowym bohaterem? Takie chwile budują jedność i silne poczucie narodowej tożsamości. Badania TNS Polska wskazują, że polskość nie dotyczy jedynie sportu i symboli narodowych, lecz jest też silnym trendem konsumenckim.
 więcej ->
[1] 2 3 4 5 następna ostatnia 
Wiadomości
2017-03-24
W marcu nastąpiło nieznaczne pogorszenie się nastrojów społecznych. Wskaźniki optymizmu, klimatu gospodarczego i skłonności do zakupów nieco spadły – o 1–2 pkt.
2017-03-24
Ukazały się wyniki globalnego badania Edelman Trust Barometer (ETB), które od blisko 20 lat mierzy poziom zaufania społeczeństw do różnego rodzaju instytucji.
2017-03-23
Ponad 153 mln wyświetleń spotów online w czwartym kwartale 2016 r. – to efekt kampanii banków skierowanych do polskich internautów.
2017-03-23
9 marca otwarto laboratorium marketingowego wsparcia procesów innowacyjnych. To projekt Grupy Muszkieterów, tworzony we współpracy z Uniwersytetem Ekonomicznym w Poznaniu.
2017-03-22
28 tys. zł – tyle średnio marki wydają na jednego influencera w jednej kampanii w 2017 r. Sieć LifeTube zaprezentowała wyniki badania „Brand Lift Insights”.
2017-03-21
Większość użytkowników Internetu w Polsce (60%) ufa informacjom i poradom przekazywanym w artykułach sponsorowanych – wynika z badania zrealizowanego przez Grupę On Board Think Kong.
2017-03-20
Ponad połowa polskich internautów zna markę Netflix, a ponad jedna trzecia ShowMax – pokazuje badanie MEC. E-widzowie, którym zdarza się płacić za oglądanie filmów i seriali w Internecie, stanowią 35 proc. badanych.
2017-03-17
Cykliczne publikacje Hatalskiej zawierają opisy trendów nadchodzących w danym roku i kolejnych latach. W 2017 r.
2017-03-17
Handel przeznaczył na reklamę w 2016 r. ponad 1/4 więcej niż w 2015 r. Inwestycje przekroczyły 1 mld zł. Najwięcej – 737,6 mln zł – wydali reklamodawcy z kategorii super- i hipermarkety.
2017-03-17
Większość Polaków odwiedza centra handlowe przynajmniej raz na kilka miesięcy – pokazuje badanie zrealizowane przez IQS. Duża grupa robi to co najmniej raz w tygodniu.
2017-03-15
Technologiczna rewolucja sprawiła, że rola tradycyjnych sklepów ulega zmianie. Coraz częściej wizyta w sklepie nie jest związana z zamiarem bezpośredniego zakupu. Klienci chętnie korzystają z oferty wielokanałowej sprzedaży.
2017-03-14
Zabawka dla dużych dzieci? Wirtualna rzeczywistość jest już nie tylko tak postrzegana. IMM monitorował to zagadnienie w Internecie, w tym w mediach społecznościowych. Okazuje się, że rośnie nie tylko skala wzmianek o VR.
2017-03-13
Użytkownicy blogów, Instagrama i Twittera starzeją się – pokazuje badanie IRCenter „Social media 2016”. Z Facebooka korzystają wszyscy, ale aktywni użytkownicy jego treści to raczej osoby do 35. roku życia.
2017-03-10
Spośród reklam wideo online promujących środki farmaceutyczne najwięcej internautów oglądało spoty produktów na grypę i przeziębienie.
2017-03-09
Widoczny jest stabilny wzrost użytkowania Sieci w Polsce. W minionym roku z Internetu korzystało 77,6% Polaków. Liczba internautów powyżej 60.
Oferty pracy Nowa!
Edukacja marketingowa
Ludzie
Firmy
Przetargi
 
 
Kategorie
Advertainment
Ambient media
Badania marketingowe
Biblioteczka
Design
E-mail marketing
Experiential marketing
Felieton
Handel detaliczny
Kampanie reklamowe
Kampanie społeczne
Konkursy reklamowe
Marketing bezpośredni
Marketing internetowy
Marketing młodzieżowy
Marketing mobilny
Marketing partyzancki
Marketing polityczny i miejsc
Marketing relacji
Marketing społecznościowy
Marketing szeptany
Marketing wirusowy
Media
Obsługa klienta
Prawo
Programy lojalnościowe i CRM
Promocje sprzedaży
Public relations
Reklama zewnętrzna
Shockvertising
Trendy
Zarządzanie marką
Zbędnik
 
Archiwum
Inspiracje:
nr 619 (22.03)
wszystkie wydania
Tematy:
nr 610 (22.03)
wszystkie wydania
 
 
 
Partnerzy:

Strona główna
Wiadomości
Inspiracje
Tematy
Raporty
Subskrypcja
Wyszukiwarka
Oferty pracy
Edukacja marketingowa
Kontakt z redakcją
Reklama w serwisie
Przyślij informację / artykuł
Partnerzy
Ochrona prywatności
YouTube
Facebook
Issuu
RSS
Copyright 2010 Pallad Media SC
 0.010765075683594