Szukaj
Subskrypcja
Reklama w serwisie
Kontakt
Strona główna Wiadomości Inspiracje Tematy Raporty E-book Szkolenia
Badania marketingoweInspiracje i Tematy
 
Agnieszka Łebkowska
 
13 marca 2017


Na badanie warto spojrzeæ szerzej. Bo celem jest sukces, a nie raport <a href="http://pl.fotolia.com/Tracker/kBbsFmYfJd" target="_blank">&#169; serpilurundas - Fotolia.com</a>
Na badanie warto spojrzeć szerzej. Bo celem jest sukces, a nie raport © serpilurundas - Fotolia.com
„Zrobić badanie marketingowe? OK, już piszemy ankietę i wrzucamy ją do Internetu” – często można spotkać się z takim podejściem do badań. Tymczasem napisanie kwestionariusza, choć samo w sobie jest dość skomplikowanym zadaniem, stanowi tylko część planowania badania. A co ważniejsze – badanie powinno być jednym z elementów umożliwiających rozwiązanie większego problemu gnębiącego np. dział marketingu czy HR. więcej ->


dr Albert Hupa
 
6 marca 2017


To nie wró¿enie z kuli. Dane mo¿na wykorzystaæ z matematyczn± precyzj±
To nie wróżenie z kuli. Dane można wykorzystać z matematyczną precyzją
Większość reklamodawców korzysta z automatycznego zakupu reklam. Wciąż jednak brakuje im zrozumienia psychiki i zachowań zakupowych swoich docelowych odbiorców w Internecie. Nie umieją też przełożyć działań na Facebooku na te zachowania. A przecież mają już do dyspozycji kilka przystępnych rozwiązań analitycznych i big data. więcej ->


Ipsos MORI
 
4 stycznia 2017


Powszechne przekonania skonfrontowano z wynikami badañ
Powszechne przekonania skonfrontowano z wynikami badań
Jak wielu Polaków jest szczęśliwych? Ilu z nas akceptuje homoseksualizm? Jak duża jest społeczność muzułmańska w kraju? W niektórych tego typu kwestiach mamy błędne przekonania, w innych szacujemy trafnie. Jak bardzo myli się opinia publiczna w 40 krajach świata co do istotnych faktów i zjawisk społecznych, pokazuje badanie „Pułapki percepcji” przeprowadzone przez Ipsos. więcej ->


Małgorzata Zając, Małgorzata Fiałkowska
 
21 grudnia 2016


Nowe miejsce (re)konstruuje postrzegan± rzeczywisto¶æ (fot. Jacek Szlak)
Nowe miejsce (re)konstruuje postrzeganą rzeczywistość (fot. Jacek Szlak)
W kulturze konwergencji zmienia się rola muzeum i jego relacje ze zwiedzającymi. Jak przejawiają się te zmiany w Muzeum Historii Żydów Polskich Polin? Do ich zbadania posłużyła metoda ZMET (Zaltman Metaphor Elicitation Technique), wykorzystywana w marketingu do odkrywania metafor rządzących myśleniem konsumentów.
 więcej ->


Joanna Chłopek
 
28 listopada 2016


Dwa dni ³adowania ¿yciowych akumulatorów <a href="http://pl.fotolia.com/Tracker/kBbsFmYfJd" target="_blank">&#169; Photocreo Bednarek - Fotolia.com</a>
Dwa dni ładowania życiowych akumulatorów © Photocreo Bednarek - Fotolia.com
Weekend to odseparowany od codzienności czas, w którym dzieje się wolność – twierdzą Jacek Pogorzelski i Tomasz Jakubowski z firmy badawczej i doradczej BlueFox. Podczas tegorocznego Kongresu Badaczy przyjrzeli się oni weekendowi od strony komercyjnej. Sprawdzili, jakie produkty, usługi czy doświadczenia można dopasować do różnych sposobów spędzania tego czasu. więcej ->


Małgorzata Wojtasik
 
17 października 2016


Cz³owiek jest wci±¿ niezbêdny do poprawnych analiz danych przesy³anych przez system
Człowiek jest wciąż niezbędny do poprawnych analiz danych przesyłanych przez system
Zdarza się, że statystyki wejść na stronę internetową są bardzo obiecujące, ale liczba zamówień nie rośnie. Z dużej liczby odczytanych wiadomości z kampanii e-mail marketingowej nie ma wzrostu sprzedaży. Tego typu sytuacje nie muszą od razu oznaczać, że produkt, strona czy kampania są mało interesujące dla użytkownika. Czasem wystarczy w takich wypadkach sięgnąć po analizę danych.

 więcej ->


Tomasz Gregorczyk
 
11 października 2016


Tomasz Opalski
Tomasz Opalski
Intuicja i badania deklaratywne to za mało. O roli badań user experience w procesie projektowania systemów bankowości internetowej i mobilnej mówi Tomasz Opalski (ING Bank Śląski)więcej ->


Tomasz Gregorczyk
 
5 października 2016


Marcin Samek i Ma³gorzata Dajczer
Marcin Samek i Małgorzata Dajczer
Czy język młodego pokolenia, pełen uproszczeń, obrazków, emotikonek i gifów, koniecznie oznacza prymitywizację treści i upadek słowa pisanego? O wynikach badania nowego pisma obrazkowego w komunikacji młodego pokolenia rozmawiamy z Małgorzatą Dajczer i Marcinem Samkiem z McCann & MRMwięcej ->


ZenithOptimedia
 
22 czerwca 2016


Reklama mobile wyprzedzi desktop ju¿ w przysz³ym roku
Reklama mobile wyprzedzi desktop już w przyszłym roku
Wydatki reklamowe w Polsce wzrosną w 2016 roku o 3,2%, a ich łączna wartość wyniesie na koniec roku 6,944 mld zł netto − prognozuje dom mediowy ZenithOptimedia. Globalny rynek reklamowy wzrośnie natomiast o 4,1%, osiągając na koniec roku wartość 537 mld dol. więcej ->


Konrad Siwiński, Maria Woźnicka
 
22 czerwca 2016


Polsko¶æ dla konsumenta to blisko¶æ, lokalno¶æ i coraz czê¶ciej wysoka jako¶æ
Polskość dla konsumenta to bliskość, lokalność i coraz częściej wysoka jakość
W ciągu ostatnich dni dyskusje o formie i możliwościach polskich piłkarzy zagościły w niejednym domu. Czy Lewandowski będzie królem strzelców? Czy Kapustka stanie się naszym nowym narodowym bohaterem? Takie chwile budują jedność i silne poczucie narodowej tożsamości. Badania TNS Polska wskazują, że polskość nie dotyczy jedynie sportu i symboli narodowych, lecz jest też silnym trendem konsumenckim.
 więcej ->
[1] 2 3 4 5 następna ostatnia 
Wiadomości
2017-04-26
8% osób, które w 2016 r. kupiły odzież lub obuwie, potwierdziło, że czytają blogi lub oglądają vlogi związane z modą. Głównie były to kobiety (68,3%) i osoby w wieku 25–44 lata (50%).
2017-04-26
Spośród odwiedzających polskie outlety 8 na 10 osób robi tam zakupy. Jednorazowo klienci wydają w tego rodzaju centrach średnio ponad 240 zł – wynika z raportu Colliers International „Polowanie na okazje.
2017-04-25
Czas trwania bloków reklamowych w serwisach VoD największych nadawców stanowi ponad połowę tego, który główne stacje poświęcają na reklamy w czasie antenowym.
2017-04-24
Moda na patriotyzm konsumencki przybiera na sile. Częściej niż rok temu deklarujemy kupowanie naszych, polskich produktów, ale kto jest „nasz” i co jest „nasze” – nie zawsze wiemy.
2017-04-24
Z Tindera w ciągu ostatniego roku korzystało 3,2% polskich internautów. Częściej byli to mężczyźni (55%), osoby z najmłodszej grupy wiekowej 18–24 lata (48%), pochodzące ze średnich i dużych miast.
2017-04-21
W 2017 r. globalne wydatki na reklamę dóbr luksusowych wzrosną o 2,9% – pokazuje prognoza agencji mediowej Zenith. Oznacza to odbicie rynku, który w ubiegłym roku skurczył się o 0,5%. W 2018 r.
2017-04-19
Niemal 60 proc. polskich nabywców wskazuje sklepy dyskontowe jako główne miejsce zakupów produktów FMCG. Nieznacznie zmalało zainteresowanie małymi sklepami spożywczymi (18 proc. w 2016 r. wobec 21 proc. w 2015 r.).
2017-04-19
Polacy odwiedzają cukiernie i lodziarnie średnio 2–3 razy w miesiącu i wydają zazwyczaj jednorazowo od 10 do 20 zł. Najczęściej odwiedzane są lokalne punkty. Spośród sieci najbardziej znane są Grycan oraz E.
2017-04-13
Gemius/PBI prezentują wyniki badania polskiego Internetu w marcu 2017 r. Tabele ukazują rankingi wydawców internetowych, zestawienie najpopularniejszych domen oraz aplikacji mobilnych.
2017-04-13
Poziom obsługi klienta w Polsce wzrasta m.in. dzięki poprawie umiejętności sprzedażowych personelu sklepów.
2017-04-13
45% konsumentów na całym świecie oczekuje pozytywnych skutków wprowadzenia sztucznej inteligencji. Tylko 7% spodziewa się jej negatywnego wpływu na społeczeństwo.
2017-04-12
Zyski z e-sportu w Europie w 2018 r. osiągną ponad 345 mln dol. W Polsce liczba odbiorców e-sportu będzie rosnąć na poziomie około 29% rok do roku.
2017-04-11
W Internecie najczęściej kupują mężczyźni w wieku 30–35 lat. Robią to głównie w dni powszednie, w godzinach 8:00–17:00.
2017-04-10
Internauci nadal lubią oglądać telewizję w tradycyjnych odbiornikach. Połowa z nich ogląda dłuższe wideo w Internecie. Widownia telewizyjna i widzowie wideo online to tylko częściowo pokrywające się grupy. To główne wnioski z badania IRCenter.
2017-04-10
Za sprawą cyfryzacji, rozwoju komunikacji wielokanałowej i coraz większych wymagań klientów handel przechodzi proces olbrzymich zmian.
Oferty pracy Nowa!
Edukacja marketingowa
Ludzie
Firmy
Przetargi
 
 
Kategorie
Advertainment
Ambient media
Badania marketingowe
Biblioteczka
Design
E-mail marketing
Experiential marketing
Felieton
Handel detaliczny
Kampanie reklamowe
Kampanie społeczne
Konkursy reklamowe
Marketing bezpośredni
Marketing internetowy
Marketing młodzieżowy
Marketing mobilny
Marketing partyzancki
Marketing polityczny i miejsc
Marketing relacji
Marketing społecznościowy
Marketing szeptany
Marketing wirusowy
Media
Obsługa klienta
Prawo
Programy lojalnościowe i CRM
Promocje sprzedaży
Public relations
Reklama zewnętrzna
Shockvertising
Trendy
Zarządzanie marką
Zbędnik
 
Archiwum
Inspiracje:
nr 624 (26.04)
wszystkie wydania
Tematy:
nr 612 (11.04)
wszystkie wydania
 
 
 
Partnerzy:

Strona główna
Wiadomości
Inspiracje
Tematy
Raporty
Subskrypcja
Wyszukiwarka
Oferty pracy
Edukacja marketingowa
Kontakt z redakcją
Reklama w serwisie
Przyślij informację / artykuł
Partnerzy
Ochrona prywatności
YouTube
Facebook
Issuu
RSS
Copyright 2010 Pallad Media SC
 0.042052984237671