Szukaj
Subskrypcja
Reklama w serwisie
Kontakt
Strona główna Wiadomości Inspiracje Tematy Raporty E-book Szkolenia
DesignInspiracje i Tematy
 
Mateusz Lipski
 
6 maja 2016


Pozwólmy specjalistom pokazaæ, na co ich staæ <a href="http://pl.fotolia.com/Tracker/kBbsFmYfJd" target="_blank">&#169; stokkete - Fotolia.com</a>
Pozwólmy specjalistom pokazać, na co ich stać © stokkete - Fotolia.com
Grafika użytkowa jest mocno osadzona w kulturze i buduje otaczającą nas rzeczywistość. Trudno temu zaprzeczyć w dobie komunikacji obrazkowej. Tworzenie komunikacji wizualnej marki czy wydarzenia musi być zaś oparte na wartościach, które są zrozumiałe dla obu stron zaangażowanych w ten proces. Czy powstanie odważny, nietuzinkowy layout niosący zamierzony przekaz? To zależy od dialogu oraz poziomu zaufania, jakim zleceniodawca darzy studio graficzne. więcej ->


Łukasz Piosik
 
8 lipca 2015


Domowe projektory staj± siê coraz modniejsze
Domowe projektory stają się coraz modniejsze
Dobrze jest coś przegryźć podczas oglądania filmu w domowym zaciszu. Pizza wydaje się całkiem dobrym wyborem, zwłaszcza jeśli – tak jak w Hongkongu – głodny kinoman może wraz z nią dostać zarówno film, jak i projektor. O ile wcześniej nie wyrzuci pudełka do kosza. więcej ->


Hubert Turaj
 
20 marca 2015


Intranet dla organizacji o z³o¿onej strukturze to prawdziwe wyzwanie
Intranet dla organizacji o złożonej strukturze to prawdziwe wyzwanie
Krakowskie studio Edisonda zaprojektowało jeden z dziesięciu najlepszych intranetów 2015 r. według Nielsen Norman Group. Tauronet – intranet Grupy Tauron konkurował z projektami realizowanymi dla UniCredit czy Adobe. Jak wyglądał proces projektowania? Jakie trudności należało pokonać? więcej ->


Dariusz Firszt
 
10 marca 2015


Trudno obej¶æ siê bez zdjêæ w czasach kultury obrazkowej <a href="http://photogenica.pl/zoom/PHX31814133/" target="_blank">&#169; konradbak/Bank zdjêæ Photogenica</a>
Trudno obejść się bez zdjęć w czasach kultury obrazkowej © konradbak/Bank zdjęć Photogenica
Wyszukanie właściwego zdjęcia w zasobach banku zdjęć jest stosunkowo łatwe. Większość czołowych banków oferuje możliwość szybkiego zakupu i samodzielnego pobrania fotografii w trybie online. Lecz co właściwie oznacza „zakup zdjęcia”? Jak nabywca może korzystać z fotografii? więcej ->


Bartosz Mozyrko
 
5 listopada 2014


Czasem do projektowania nie wystarcza o³ówek i kartka <a href="http://pl.fotolia.com/Tracker/kBbsFmYfJd" target="_blank">&#169; ronstik - Fotolia.com</a>
Czasem do projektowania nie wystarcza ołówek i kartka © ronstik - Fotolia.com
User experience pozwala realizować projekty w duchu filozofii zorientowanej na użytkownika. Pracę nad nimi znacznie ułatwiają narzędzia przeglądarkowe. Pozwalają one m.in. rozpoznawać potrzeby użytkowników czy efektywniej współpracować w zespole. Oto 20 tego rodzaju przydatnych narzędzi.
 więcej ->


Mateusz Koncewicz
 
13 maja 2014


Spray i pisak Futury w s³u¿bie marki Hennessy
Spray i pisak Futury w służbie marki Hennessy
W ostatnich latach wiele znanych brandów zdecydowało się na podjęcie marketingowej i brandingowej współpracy z przedstawicielami nurtu street art. Co ciekawe, prym na tym polu wiodą te z branży alkoholi. Co jeszcze ciekawsze, są to głównie marki pozycjonujące się jako premium, wręcz ekskluzywne.
 więcej ->


Mateusz Koncewicz
 
16 kwietnia 2014


Design prze³amuj±cy tabu
Design przełamujący tabu
Wszyscy boimy się śmierci. Strach przed nią zakodowany jest w naszym DNA (tym organicznym i tym kulturowym). A już reklama kostuchy obawia się szczególnie. Co ciekawe, są jednak marki, które uznały, że... ze śmiercią im do twarzy (a raczej etykiety). więcej ->


Flo
 
22 marca 2013


Marionetenbot &#8211; robotyka w s³u¿bie visual merchandisingu
Marionetenbot – robotyka w służbie visual merchandisingu
Witryna stanowi bodaj najważniejszy przyczółek sklepu. O rozproszoną uwagę klienta trwa bezustanna walka, w której wykorzystuje się zarówno design, kolory, jak i multimedia czy próby podejmowania interakcji z przechodniami. Interakcji, do której można nawet zaangażować roboty.
 więcej ->


Elżbieta Bartoszewska
 
30 października 2012


Prosty schemat zasilania emocjami
Prosty schemat zasilania emocjami
Dziś nie wystarczy założyć T-shirt z napisem, by dosadnie wyrazić swoją osobowość. Jeśli więc robić wrażenie ubiorem, to zgodnie z duchem czasu, a dokładniej – przyszłości. Ballantine’s, marka podkreślająca wartość tego, co zostawia silne wrażenie, zaangażowała się w projekt tworzenia interaktywnego podkoszulka: „T-shirt of the future”. więcej ->


Dorota Bidzińska
 
14 sierpnia 2012


Wizja z koszmaru koncernów tytoniowych
Wizja z koszmaru koncernów tytoniowych
Od grudnia tego roku w Australii nie będzie można kupić innych papierosów niż te zapakowane w jednolite oliwkowe pudełko z napisami i zdjęciem ostrzegającymi przed szkodliwością palenia.
 więcej ->
[1] 2 3 4 5 następna ostatnia 
Wiadomości
2017-03-20
Agencja Plej odświeża swój wizerunek. Przygotowano nowe logo i system identyfikacji wizualnej, które mają odzwierciedlać charakter agencji.
2017-03-10
Kancelaria Senatu we współpracy ze Stowarzyszeniem Twórców Grafiki Użytkowej ogłasza konkurs na zaprojektowanie i wdrożenie systemu identyfikacji wizualnej Senatu Rzeczypospolitej Polskiej i Kancelarii Senatu.
2017-03-07
Biały i niebieski – to barwy Krakowa, a także kolory odświeżonego logo miasta. Nowy znak zaprezentowano 6 marca.
2017-02-27
Targi w Krakowie organizują konkurs na graficzny projekt samochodu sportowego. Celem jest promowanie innowacyjnych projektów samochodów autorstwa polskich projektantów.
2017-02-01
O polskich projektantach z roku na rok jest głośniej. Młodzi designerzy odnoszą sukcesy. Coraz częściej upominają się o nich zagraniczne firmy, które doceniają świeże podejście oraz pracowitość polskich artystów.
2017-01-30
Grupa Adecco zaprezentowała nową identyfikację wizualną. Ma ona odzwierciedlać pozycję spółki w branży rozwiązań HR dla biznesu oraz wyróżnić ją na tle konkurencji.
2017-01-10
Firma farmaceutyczna Gedeon Richter przygotowała szóstą edycję kalendarza poświęconego kobietom. Tym razem ukazano różne oblicza kobiecości. Zdjęcia wykonali m.in. Chris Niedenthal, Tomasz Tomaszewski czy Robert Wolański.
2016-12-29
Polska marka odzieżowa Local Heroes, założona przez Aretę Szpurę i Karolinę Słotę, wydała kalendarz na nadchodzący rok.
2016-12-28
Na ścianie przy centrali firmy ubezpieczeniowej Uniqa w Polsce powstał przestrzenny mural. Autorką pracy jest katowicka artystka Mona Tusz. To czwarta realizacja w ramach projektu artystycznego „Uniqa Art Łódź”.
2016-12-04
W najnowszej edycji kalendarza Pirelli znów wystąpiły sławne kobiety. Tym razem m.in. znane aktorki dały się sfotografować bez makijażu, a zdjęcia nie zostały poddane retuszowi.
2016-11-22
Nowe znaki, specjalna paleta barw, oryginalne fonty – Politechnika Warszawska wdraża system identyfikacji wizualnej. Będzie on podstawowym narzędziem kreowania marki uczelni.
2016-08-19
Projektantki, które zadebiutowały podczas Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations, walczą o głosy w konkursie Pro Carton Young Designers Award 2016. Do finału zakwalifikowała się Magdalena Witkowicz.
2016-07-15
Dziesiąta edycja Łódź Design Festivalu odbędzie się w październiku. Jej hasłem będzie „Tożsamość”. Wydarzenie poświęcone tematyce szeroko pojętego designu promowane jest m.in. w prasie, na outdoorze oraz w Internecie.
2016-07-11
Na zlecenie belgijskiego dewelopera Ghelamco stworzono w Warszawie dwa murale. Prace wykonali artyści z Polski i Belgii.
2016-06-16
Firma doradcza Deloitte odświeża identyfikację wizualną po raz pierwszy od piętnastu lat. Ma to służyć lepszemu odzwierciedleniu aktualnego pozycjonowania marki oraz ujednoliceniu jej wyglądu w nowoczesnych kanałach komunikacji.
Oferty pracy Nowa!
Edukacja marketingowa
Ludzie
Firmy
Przetargi
 
 
Kategorie
Advertainment
Ambient media
Badania marketingowe
Biblioteczka
Design
E-mail marketing
Experiential marketing
Felieton
Handel detaliczny
Kampanie reklamowe
Kampanie społeczne
Konkursy reklamowe
Marketing bezpośredni
Marketing internetowy
Marketing młodzieżowy
Marketing mobilny
Marketing partyzancki
Marketing polityczny i miejsc
Marketing relacji
Marketing społecznościowy
Marketing szeptany
Marketing wirusowy
Media
Obsługa klienta
Prawo
Programy lojalnościowe i CRM
Promocje sprzedaży
Public relations
Reklama zewnętrzna
Shockvertising
Trendy
Zarządzanie marką
Zbędnik
 
Archiwum
Inspiracje:
nr 619 (22.03)
wszystkie wydania
Tematy:
nr 610 (22.03)
wszystkie wydania
 
 
 
Partnerzy:

Strona główna
Wiadomości
Inspiracje
Tematy
Raporty
Subskrypcja
Wyszukiwarka
Oferty pracy
Edukacja marketingowa
Kontakt z redakcją
Reklama w serwisie
Przyślij informację / artykuł
Partnerzy
Ochrona prywatności
YouTube
Facebook
Issuu
RSS
Copyright 2010 Pallad Media SC
 0.01084303855896