Szukaj
Subskrypcja
Reklama w serwisie
Kontakt
Strona główna Wiadomości Inspiracje Tematy Raporty E-book Szkolenia
DesignInspiracje i Tematy
 
Mateusz Lipski
 
6 maja 2016


Pozwólmy specjalistom pokazaæ, na co ich staæ <a href="http://pl.fotolia.com/Tracker/kBbsFmYfJd" target="_blank">&#169; stokkete - Fotolia.com</a>
Pozwólmy specjalistom pokazać, na co ich stać © stokkete - Fotolia.com
Grafika użytkowa jest mocno osadzona w kulturze i buduje otaczającą nas rzeczywistość. Trudno temu zaprzeczyć w dobie komunikacji obrazkowej. Tworzenie komunikacji wizualnej marki czy wydarzenia musi być zaś oparte na wartościach, które są zrozumiałe dla obu stron zaangażowanych w ten proces. Czy powstanie odważny, nietuzinkowy layout niosący zamierzony przekaz? To zależy od dialogu oraz poziomu zaufania, jakim zleceniodawca darzy studio graficzne. więcej ->


Łukasz Piosik
 
8 lipca 2015


Domowe projektory staj± siê coraz modniejsze
Domowe projektory stają się coraz modniejsze
Dobrze jest coś przegryźć podczas oglądania filmu w domowym zaciszu. Pizza wydaje się całkiem dobrym wyborem, zwłaszcza jeśli – tak jak w Hongkongu – głodny kinoman może wraz z nią dostać zarówno film, jak i projektor. O ile wcześniej nie wyrzuci pudełka do kosza. więcej ->


Hubert Turaj
 
20 marca 2015


Intranet dla organizacji o z³o¿onej strukturze to prawdziwe wyzwanie
Intranet dla organizacji o złożonej strukturze to prawdziwe wyzwanie
Krakowskie studio Edisonda zaprojektowało jeden z dziesięciu najlepszych intranetów 2015 r. według Nielsen Norman Group. Tauronet – intranet Grupy Tauron konkurował z projektami realizowanymi dla UniCredit czy Adobe. Jak wyglądał proces projektowania? Jakie trudności należało pokonać? więcej ->


Dariusz Firszt
 
10 marca 2015


Trudno obej¶æ siê bez zdjêæ w czasach kultury obrazkowej <a href="http://photogenica.pl/zoom/PHX31814133/" target="_blank">&#169; konradbak/Bank zdjêæ Photogenica</a>
Trudno obejść się bez zdjęć w czasach kultury obrazkowej © konradbak/Bank zdjęć Photogenica
Wyszukanie właściwego zdjęcia w zasobach banku zdjęć jest stosunkowo łatwe. Większość czołowych banków oferuje możliwość szybkiego zakupu i samodzielnego pobrania fotografii w trybie online. Lecz co właściwie oznacza „zakup zdjęcia”? Jak nabywca może korzystać z fotografii? więcej ->


Bartosz Mozyrko
 
5 listopada 2014


Czasem do projektowania nie wystarcza o³ówek i kartka <a href="http://pl.fotolia.com/Tracker/kBbsFmYfJd" target="_blank">&#169; ronstik - Fotolia.com</a>
Czasem do projektowania nie wystarcza ołówek i kartka © ronstik - Fotolia.com
User experience pozwala realizować projekty w duchu filozofii zorientowanej na użytkownika. Pracę nad nimi znacznie ułatwiają narzędzia przeglądarkowe. Pozwalają one m.in. rozpoznawać potrzeby użytkowników czy efektywniej współpracować w zespole. Oto 20 tego rodzaju przydatnych narzędzi.
 więcej ->


Mateusz Koncewicz
 
13 maja 2014


Spray i pisak Futury w s³u¿bie marki Hennessy
Spray i pisak Futury w służbie marki Hennessy
W ostatnich latach wiele znanych brandów zdecydowało się na podjęcie marketingowej i brandingowej współpracy z przedstawicielami nurtu street art. Co ciekawe, prym na tym polu wiodą te z branży alkoholi. Co jeszcze ciekawsze, są to głównie marki pozycjonujące się jako premium, wręcz ekskluzywne.
 więcej ->


Mateusz Koncewicz
 
16 kwietnia 2014


Design prze³amuj±cy tabu
Design przełamujący tabu
Wszyscy boimy się śmierci. Strach przed nią zakodowany jest w naszym DNA (tym organicznym i tym kulturowym). A już reklama kostuchy obawia się szczególnie. Co ciekawe, są jednak marki, które uznały, że... ze śmiercią im do twarzy (a raczej etykiety). więcej ->


Flo
 
22 marca 2013


Marionetenbot &#8211; robotyka w s³u¿bie visual merchandisingu
Marionetenbot – robotyka w służbie visual merchandisingu
Witryna stanowi bodaj najważniejszy przyczółek sklepu. O rozproszoną uwagę klienta trwa bezustanna walka, w której wykorzystuje się zarówno design, kolory, jak i multimedia czy próby podejmowania interakcji z przechodniami. Interakcji, do której można nawet zaangażować roboty.
 więcej ->


Elżbieta Bartoszewska
 
30 października 2012


Prosty schemat zasilania emocjami
Prosty schemat zasilania emocjami
Dziś nie wystarczy założyć T-shirt z napisem, by dosadnie wyrazić swoją osobowość. Jeśli więc robić wrażenie ubiorem, to zgodnie z duchem czasu, a dokładniej – przyszłości. Ballantine’s, marka podkreślająca wartość tego, co zostawia silne wrażenie, zaangażowała się w projekt tworzenia interaktywnego podkoszulka: „T-shirt of the future”. więcej ->


Dorota Bidzińska
 
14 sierpnia 2012


Wizja z koszmaru koncernów tytoniowych
Wizja z koszmaru koncernów tytoniowych
Od grudnia tego roku w Australii nie będzie można kupić innych papierosów niż te zapakowane w jednolite oliwkowe pudełko z napisami i zdjęciem ostrzegającymi przed szkodliwością palenia.
 więcej ->
[1] 2 3 4 5 następna ostatnia 
Wiadomości
2017-02-01
O polskich projektantach z roku na rok jest głośniej. Młodzi designerzy odnoszą sukcesy. Coraz częściej upominają się o nich zagraniczne firmy, które doceniają świeże podejście oraz pracowitość polskich artystów.
2017-01-30
Grupa Adecco zaprezentowała nową identyfikację wizualną. Ma ona odzwierciedlać pozycję spółki w branży rozwiązań HR dla biznesu oraz wyróżnić ją na tle konkurencji.
2017-01-10
Firma farmaceutyczna Gedeon Richter przygotowała szóstą edycję kalendarza poświęconego kobietom. Tym razem ukazano różne oblicza kobiecości. Zdjęcia wykonali m.in. Chris Niedenthal, Tomasz Tomaszewski czy Robert Wolański.
2016-12-29
Polska marka odzieżowa Local Heroes, założona przez Aretę Szpurę i Karolinę Słotę, wydała kalendarz na nadchodzący rok.
2016-12-28
Na ścianie przy centrali firmy ubezpieczeniowej Uniqa w Polsce powstał przestrzenny mural. Autorką pracy jest katowicka artystka Mona Tusz. To czwarta realizacja w ramach projektu artystycznego „Uniqa Art Łódź”.
2016-12-04
W najnowszej edycji kalendarza Pirelli znów wystąpiły sławne kobiety. Tym razem m.in. znane aktorki dały się sfotografować bez makijażu, a zdjęcia nie zostały poddane retuszowi.
2016-11-22
Nowe znaki, specjalna paleta barw, oryginalne fonty – Politechnika Warszawska wdraża system identyfikacji wizualnej. Będzie on podstawowym narzędziem kreowania marki uczelni.
2016-08-19
Projektantki, które zadebiutowały podczas Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations, walczą o głosy w konkursie Pro Carton Young Designers Award 2016. Do finału zakwalifikowała się Magdalena Witkowicz.
2016-07-15
Dziesiąta edycja Łódź Design Festivalu odbędzie się w październiku. Jej hasłem będzie „Tożsamość”. Wydarzenie poświęcone tematyce szeroko pojętego designu promowane jest m.in. w prasie, na outdoorze oraz w Internecie.
2016-07-11
Na zlecenie belgijskiego dewelopera Ghelamco stworzono w Warszawie dwa murale. Prace wykonali artyści z Polski i Belgii.
2016-06-16
Firma doradcza Deloitte odświeża identyfikację wizualną po raz pierwszy od piętnastu lat. Ma to służyć lepszemu odzwierciedleniu aktualnego pozycjonowania marki oraz ujednoliceniu jej wyglądu w nowoczesnych kanałach komunikacji.
2016-06-16
Firma Urzędowski produkująca okna i drzwi nawiązała współpracę z duetem Paprocki & Brzozowski. Projektanci stworzyli trzy linie produktów.
2016-05-09
Po raz piąty krakowskie studio Edisonda organizuje konkurs stażowy dla studentów. Można w nim wygrać smartwatcha oraz płatny wakacyjny staż. W tym roku zadanie konkursowe zostało przygotowane razem z organizatorami Poland Business Run.
2016-04-15
Od 16 kwietnia do 11 czerwca w bytomskim CSW Kronika będzie można obejrzeć niecodzienną wystawę „Dreams & Marketing” autorstwa Dominika Cymera ze zdjęciami Jacka Kołodziejskiego.
2016-03-10
We wrześniu 2015 r. Polska Agencja Kosmiczna ogłosiła konkurs na logo. Ponad 400 nadesłanych projektów odrzucono, uznając, że nie spełniają wymogów. Agencja zaprezentowała właśnie znak przygotowany przez prof. Mieczysława Wasilewskiego.
Oferty pracy
Edukacja marketingowa
Ludzie
Firmy
Przetargi
 
 
Kategorie
Advertainment
Ambient media
Badania marketingowe
Biblioteczka
Design
E-mail marketing
Experiential marketing
Felieton
Handel detaliczny
Kampanie reklamowe
Kampanie społeczne
Konkursy reklamowe
Marketing bezpośredni
Marketing internetowy
Marketing młodzieżowy
Marketing mobilny
Marketing partyzancki
Marketing polityczny i miejsc
Marketing relacji
Marketing społecznościowy
Marketing szeptany
Marketing wirusowy
Media
Obsługa klienta
Prawo
Programy lojalnościowe i CRM
Promocje sprzedaży
Public relations
Reklama zewnętrzna
Shockvertising
Trendy
Zarządzanie marką
Zbędnik
 
Archiwum
Inspiracje:
nr 614 (13.02)
wszystkie wydania
Tematy:
nr 606 (10.02)
wszystkie wydania
 
 
 
Partnerzy:

Strona główna
Wiadomości
Inspiracje
Tematy
Raporty
Subskrypcja
Wyszukiwarka
Oferty pracy
Edukacja marketingowa
Kontakt z redakcją
Reklama w serwisie
Przyślij informację / artykuł
Partnerzy
Ochrona prywatności
YouTube
Facebook
Issuu
RSS
Copyright 2010 Pallad Media SC
 0.010895967483521