Szukaj
Subskrypcja
Reklama w serwisie
Kontakt
Strona główna Wiadomości Inspiracje Tematy Raporty E-book Szkolenia
Kampanie społeczneInspiracje i Tematy
 
Michał Tomal
 
14 listopada 2016


Od wspólnego ¶niadania mo¿e zacz±æ siê nie tylko jeden dobry dzieñ
Od wspólnego śniadania może zacząć się nie tylko jeden dobry dzień
Czy darmowy posiłek może być wystarczającą zachętą do przekraczania barier kulturowych? W Norwegii ostatnio okazało się, że tak – choć mieszkańcy tego kraju raczej nie potrzebują bezpłatnych poczęstunków. więcej ->


Michał Tomal
 
17 lutego 2016


Mocne porównanie dla wzmocnienia rozg³osu
Mocne porównanie dla wzmocnienia rozgłosu
Są stałą dekoracją dziecięcego pokoju. Wyznają miłość, śpiewają, tulą do snu. Maskotki, bo o nich mowa, to wierni przyjaciele najmłodszych, a także niektórych dorosłych. Pluszak zwykle jest symbolem pozytywnych emocji, wspomnień, bezpieczeństwa. Ale w pewnej norweskiej kampanii społecznej jest on też śmiertelnym zagrożeniem.
 więcej ->


Michał Tomal
 
13 stycznia 2016


Tata zas³u¿y³ na kilka gorzkich s³ów
Tata zasłużył na kilka gorzkich słów
Ojciec jako bohater reklamy to najczęściej troskliwy opiekun. Córka jest jego oczkiem w głowie. Tata w razie potrzeby zawsze poda jej pomocną dłoń – a dodatkowo wręczy atrakcyjny gadżet – i odmieni bieg losu. Czy tak zaangażowany rodzic może przyczynić się do krzywdy własnej córki? więcej ->


Mateusz Lubczański, Jacek Szlak
 
4 listopada 2015


Tony the Tiger po przej¶ciach
Tony the Tiger po przejściach
W czasach, kiedy wystarczy kilka kliknięć, aby anonimowo stworzyć stronę internetową czy zamieścić wideo na YouTube, dbanie o wizerunek marki jest coraz trudniejsze. Przekonała się o tym firma Kellogg’s. Jeden artysta śmiałym pomysłem chce uświadomić odbiorcom społeczną rolę bohaterów marki. Jego celem stał się Tony the Tiger – brand hero płatków śniadaniowych tej firmy.
 więcej ->


Michał Tomal
 
19 października 2015


Azyl dostêpny w talent show?
Azyl dostępny w talent show?
Taki tytuł, nawiązujący do „So you think you can dance”, ma norweska kampania społeczna w formie talent show. Jej bohaterami są uchodźcy, oceniani przez jurorów i internautów. Nagrodą jest azyl w Norwegii.
 więcej ->


Jacek Szlak
 
22 lipca 2015


Naturalny urok aktorów nie pomo¿e, gdy tekst jest tak s³aby
Naturalny urok aktorów nie pomoże, gdy tekst jest tak słaby
„Co nagle, to po diable” – to przysłowie na pewno nie jest lubiane w agencjach próbujących swych sił w real-time marketingu. Właśnie szybka reakcja na wydarzenie medialne ma być siłą tej taktyki. Nie zawsze idzie to jednak w parze z jakością przekazu, co dobitnie pokazały reklamy PiS i GIS odnoszące się do dopalaczy.
 więcej ->


Jacek Szlak
 
15 czerwca 2015


Czy szum to sukces?
Czy szum to sukces?
Ostatni tydzień upłynął pod znakiem reklamy Fundacji Mamy i Taty. Bohaterka spotu – bogata właścicielka luksusowego domu i globtroterka w średnim wieku – żałuje, że nie zdążyła mieć dziecka. Przekaz poruszył internautów, publicystów, blogerów i branżę reklamową. Powstało mnóstwo memów, kwitł real-time marketing. więcej ->


Łukasz Piosik
 
27 maja 2015


Trudno o bardziej dos³owne zaanga¿owanie czasopisma w kampaniê
Trudno o bardziej dosłowne zaangażowanie czasopisma w kampanię
Niektóre diagnozy lekarskie są jak wyrok – jeśli nie śmierci, to przynajmniej dożywotniej walki o w miarę normalne życie. Nosiciele wirusa HIV równie często jak z chorobą muszą zmagać się z uprzedzeniami, jakie powstają wśród zdrowej części społeczeństwa. Problem ten nagłośnił austriacki magazyn dla mężczyzn „Vangardist”. Trzy tysiące jego egzemplarzy wydrukowano farbą z dodatkiem krwi pochodzącej od osób zarażonych. więcej ->


Mateusz Lubczański
 
8 maja 2015


„Nie staæ mnie, by zostaæ w mie¶cie, w którym siê urodzi³em” – pisze londyñski specjalista ds. bezpieczeñstwa informacji
„Nie stać mnie, by zostać w mieście, w którym się urodziłem” – pisze londyński specjalista ds. bezpieczeństwa informacji
Dyrektor ds. komunikacji, projektant, grafik, dziennikarz – to przedstawiciele klasy średniej, którzy musieli wyprowadzić się z Londynu. Wszystko przez zbyt wysokie i ciągle rosnące ceny mieszkań. Problem stał się tak duży, że... trafił na billboardy. więcej ->


Agnieszka Jaszcz
 
29 kwietnia 2015


„Wsiadaj!” - zachêca kanadyjska kampania
„Wsiadaj!” - zachęca kanadyjska kampania
Może jazdy na rowerze się nie zapomina, faktem jednak jest, że dorośli często porzucają dwa kółka. Zamieniają je na cztery bądź przesiadają się do komunikacji zbiorowej. więcej ->
[1] 2 3 4 5 następna ostatnia 
Wiadomości
2017-06-16
Życzliwość, wrażliwość, pracowitość, drużynowość – przez te wartości Szlachetna Paczka chce mobilizować Polaków do społecznego zaangażowania i zjednoczenia.
2017-05-30
Czekanie irytuje. Niezależnie od tego, czy czekamy na autobus, załadowanie się strony internetowej, czy też rozpoczęcie spotkania.
2017-05-22
14 maja, z okazji Międzynarodowego Dnia Rodziny, na stadionie przy Łazienkowskiej 3 w Warszawie odbył się mecz warszawskiej Legii z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza. Podczas otwarcia spotkania na boisko nie wyszli jednak piłkarze.
2017-05-18
17 maja, w związku z Międzynarodowym Dniem przeciw Homofobii, Transfobii i Bifobii, ruszyła kampania społeczna poświęcona przemocy domowej wobec osób LGBT. Organizuje ją Stowarzyszenie Lambda Warszawa.
2017-05-17
12 maja ruszyła kolejna odsłona kampanii „Ojczysty – dodaj do ulubionych”.
2017-05-17
12 maja w Warszawie ruszyła druga edycja kampanii Domu Spotkań z Historią, pod hasłem „Wybraliśmy wolność 4 czerwca 1989”.
2017-05-15
W maju ruszy VI edycja kampanii „SM – walcz o siebie”. Tym razem przyświeca jej hasło: „Wiem, że dam sobie radę”.
2017-05-12
W nocy z 7 na 8 maja na poznańskich ulicach pojawiły się prawdziwe odchody słonia. Rano natknęli się na nie zdziwieni przechodnie. To sposób miasta, by uczulić właścicieli psów na potrzebę sprzątania po nich.
2017-05-12
Znajdujemy się w punkcie krytycznym. Co dalej? Taką tezę stawia WWF. W pełnometrażowym filmie Marcin Dorociński będzie poszukiwał odpowiedzi na nurtujące ludzkość pytania. Premierę poprzedza kampania reklamowa.
2017-04-11
Fundacja Alivia przygotowała grę charytatywną „War on Cancer”. Walcząc z symbolicznym rakiem, gracz może wspomóc w realnej walce z chorobą konkretną osobę.
2017-04-07
„Drzewo za drzewo” – tak brzmi hasło akcji, której celem jest uświadomienie mieszkańcom Krakowa, jak wielkim zagrożeniem jest beztroska wycinka drzew.
2017-04-03
„Jedno pytanie, które zmieni twoje myślenie” – to hasło kampanii społecznej o autyzmie, która ruszyła z początkiem kwietnia.
2017-03-22
21 marca zainaugurowano ogólnopolską akcję „Frontmani dla schronisk”.
2017-03-21
W ramach ogólnopolskiej akcji Fundacji Sarigato „Karmimy psiaki” powstało wideo 360°, które pokazuje, jak wygląda psie życie w schronisku i poza nim. Widz może przez chwilę poczuć, przez co przechodzi porzucone zwierzę.
2017-03-17
2 kwietnia – w Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – Fundacja JiM rozpocznie 5. edycję kampanii „Polska na niebiesko”. Tego dnia na niebiesko rozświetlą się tysiące miejsc.
Oferty pracy Nowa!
Edukacja marketingowa
Ludzie
Firmy
Przetargi
 
 
Kategorie
Advertainment
Ambient media
Badania marketingowe
Biblioteczka
Design
E-mail marketing
Experiential marketing
Felieton
Handel detaliczny
Kampanie reklamowe
Kampanie społeczne
Konkursy reklamowe
Marketing bezpośredni
Marketing internetowy
Marketing młodzieżowy
Marketing mobilny
Marketing partyzancki
Marketing polityczny i miejsc
Marketing relacji
Marketing społecznościowy
Marketing szeptany
Marketing wirusowy
Media
Obsługa klienta
Prawo
Programy lojalnościowe i CRM
Promocje sprzedaży
Public relations
Reklama zewnętrzna
Shockvertising
Trendy
Zarządzanie marką
Zbędnik
 
Archiwum
Inspiracje:
nr 631 (19.06)
wszystkie wydania
Tematy:
nr 619 (21.06)
wszystkie wydania
 
 
 
Partnerzy:

Strona główna
Wiadomości
Inspiracje
Tematy
Raporty
Subskrypcja
Wyszukiwarka
Oferty pracy
Edukacja marketingowa
Kontakt z redakcją
Reklama w serwisie
Przyślij informację / artykuł
Partnerzy
Ochrona prywatności
YouTube
Facebook
Issuu
RSS
Copyright 2010 Pallad Media SC
 0.017734050750732