Szukaj
Subskrypcja
Reklama w serwisie
Kontakt
Strona główna Wiadomości Inspiracje Tematy Raporty E-book Szkolenia
Kampanie społeczneInspiracje i Tematy
 
Michał Tomal
 
14 listopada 2016


Od wspólnego ¶niadania mo¿e zacz±æ siê nie tylko jeden dobry dzieñ
Od wspólnego śniadania może zacząć się nie tylko jeden dobry dzień
Czy darmowy posiłek może być wystarczającą zachętą do przekraczania barier kulturowych? W Norwegii ostatnio okazało się, że tak – choć mieszkańcy tego kraju raczej nie potrzebują bezpłatnych poczęstunków. więcej ->


Michał Tomal
 
17 lutego 2016


Mocne porównanie dla wzmocnienia rozg³osu
Mocne porównanie dla wzmocnienia rozgłosu
Są stałą dekoracją dziecięcego pokoju. Wyznają miłość, śpiewają, tulą do snu. Maskotki, bo o nich mowa, to wierni przyjaciele najmłodszych, a także niektórych dorosłych. Pluszak zwykle jest symbolem pozytywnych emocji, wspomnień, bezpieczeństwa. Ale w pewnej norweskiej kampanii społecznej jest on też śmiertelnym zagrożeniem.
 więcej ->


Michał Tomal
 
13 stycznia 2016


Tata zas³u¿y³ na kilka gorzkich s³ów
Tata zasłużył na kilka gorzkich słów
Ojciec jako bohater reklamy to najczęściej troskliwy opiekun. Córka jest jego oczkiem w głowie. Tata w razie potrzeby zawsze poda jej pomocną dłoń – a dodatkowo wręczy atrakcyjny gadżet – i odmieni bieg losu. Czy tak zaangażowany rodzic może przyczynić się do krzywdy własnej córki? więcej ->


Mateusz Lubczański, Jacek Szlak
 
4 listopada 2015


Tony the Tiger po przej¶ciach
Tony the Tiger po przejściach
W czasach, kiedy wystarczy kilka kliknięć, aby anonimowo stworzyć stronę internetową czy zamieścić wideo na YouTube, dbanie o wizerunek marki jest coraz trudniejsze. Przekonała się o tym firma Kellogg’s. Jeden artysta śmiałym pomysłem chce uświadomić odbiorcom społeczną rolę bohaterów marki. Jego celem stał się Tony the Tiger – brand hero płatków śniadaniowych tej firmy.
 więcej ->


Michał Tomal
 
19 października 2015


Azyl dostêpny w talent show?
Azyl dostępny w talent show?
Taki tytuł, nawiązujący do „So you think you can dance”, ma norweska kampania społeczna w formie talent show. Jej bohaterami są uchodźcy, oceniani przez jurorów i internautów. Nagrodą jest azyl w Norwegii.
 więcej ->


Jacek Szlak
 
22 lipca 2015


Naturalny urok aktorów nie pomo¿e, gdy tekst jest tak s³aby
Naturalny urok aktorów nie pomoże, gdy tekst jest tak słaby
„Co nagle, to po diable” – to przysłowie na pewno nie jest lubiane w agencjach próbujących swych sił w real-time marketingu. Właśnie szybka reakcja na wydarzenie medialne ma być siłą tej taktyki. Nie zawsze idzie to jednak w parze z jakością przekazu, co dobitnie pokazały reklamy PiS i GIS odnoszące się do dopalaczy.
 więcej ->


Jacek Szlak
 
15 czerwca 2015


Czy szum to sukces?
Czy szum to sukces?
Ostatni tydzień upłynął pod znakiem reklamy Fundacji Mamy i Taty. Bohaterka spotu – bogata właścicielka luksusowego domu i globtroterka w średnim wieku – żałuje, że nie zdążyła mieć dziecka. Przekaz poruszył internautów, publicystów, blogerów i branżę reklamową. Powstało mnóstwo memów, kwitł real-time marketing. więcej ->


Łukasz Piosik
 
27 maja 2015


Trudno o bardziej dos³owne zaanga¿owanie czasopisma w kampaniê
Trudno o bardziej dosłowne zaangażowanie czasopisma w kampanię
Niektóre diagnozy lekarskie są jak wyrok – jeśli nie śmierci, to przynajmniej dożywotniej walki o w miarę normalne życie. Nosiciele wirusa HIV równie często jak z chorobą muszą zmagać się z uprzedzeniami, jakie powstają wśród zdrowej części społeczeństwa. Problem ten nagłośnił austriacki magazyn dla mężczyzn „Vangardist”. Trzy tysiące jego egzemplarzy wydrukowano farbą z dodatkiem krwi pochodzącej od osób zarażonych. więcej ->


Mateusz Lubczański
 
8 maja 2015


„Nie staæ mnie, by zostaæ w mie¶cie, w którym siê urodzi³em” – pisze londyñski specjalista ds. bezpieczeñstwa informacji
„Nie stać mnie, by zostać w mieście, w którym się urodziłem” – pisze londyński specjalista ds. bezpieczeństwa informacji
Dyrektor ds. komunikacji, projektant, grafik, dziennikarz – to przedstawiciele klasy średniej, którzy musieli wyprowadzić się z Londynu. Wszystko przez zbyt wysokie i ciągle rosnące ceny mieszkań. Problem stał się tak duży, że... trafił na billboardy. więcej ->


Agnieszka Jaszcz
 
29 kwietnia 2015


„Wsiadaj!” - zachêca kanadyjska kampania
„Wsiadaj!” - zachęca kanadyjska kampania
Może jazdy na rowerze się nie zapomina, faktem jednak jest, że dorośli często porzucają dwa kółka. Zamieniają je na cztery bądź przesiadają się do komunikacji zbiorowej. więcej ->
[1] 2 3 4 5 następna ostatnia 
Wiadomości
2017-04-11
Fundacja Alivia przygotowała grę charytatywną „War on Cancer”. Walcząc z symbolicznym rakiem, gracz może wspomóc w realnej walce z chorobą konkretną osobę.
2017-04-07
„Drzewo za drzewo” – tak brzmi hasło akcji, której celem jest uświadomienie mieszkańcom Krakowa, jak wielkim zagrożeniem jest beztroska wycinka drzew.
2017-04-03
„Jedno pytanie, które zmieni twoje myślenie” – to hasło kampanii społecznej o autyzmie, która ruszyła z początkiem kwietnia.
2017-03-22
21 marca zainaugurowano ogólnopolską akcję „Frontmani dla schronisk”.
2017-03-21
W ramach ogólnopolskiej akcji Fundacji Sarigato „Karmimy psiaki” powstało wideo 360°, które pokazuje, jak wygląda psie życie w schronisku i poza nim. Widz może przez chwilę poczuć, przez co przechodzi porzucone zwierzę.
2017-03-17
2 kwietnia – w Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – Fundacja JiM rozpocznie 5. edycję kampanii „Polska na niebiesko”. Tego dnia na niebiesko rozświetlą się tysiące miejsc.
2017-03-16
W lutym 2017 r. Fundacja Edukacji Polonijnej udostępniła krótki film w ramach akcji związanej z Międzynarodowym Dniem Języka Ojczystego.
2017-03-07
Piłkarz Michał Pazdan, grający na pozycji obrońcy, wystąpi w roli... pomocnika. Będzie pomagać podopiecznym Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce. Jako ambasador organizacji zachęca do przekazania 1% podatku na jej działania.
2017-03-07
Cecylia Malik – krakowska artystka, performerka i aktywistka – zainicjowała akcję „Matki Polki na wyrębie”. W jej ramach grupa kobiet karmiła dzieci, siedząc na pniach ściętych drzew.
2017-03-03
Ruszyła kampania WWF Polska „Godzina dla Wisły”. W 10. edycji globalnej akcji „Godzina dla Ziemi” fundacja ekologiczna zwraca uwagę na królową polskich rzek i grożące jej niebezpieczeństwa.
2017-02-27
Przy ulicy Szpitalnej w Warszawie powstał sklep, w którym miały być sprzedawane smakowe papierosy dla dzieci. Pomysł dziwił przechodniów i wzburzył wielu internautów.
2017-02-23
Beata i Tomek są razem od dwudziestu lat. Ich historia to jedna z wielu pisanych miłością. Spot Fundacji Hospicjum Onkologiczne z udziałem tej pary przypomina o tym, że hospicjum to nie umieralnia, ale miejsce pełne życia i uczuć.
2017-02-20
Fundacja Dr Clown rozpoczęła kampanię zachęcającą do przekazania 1% podatku na jej działalność. W spocie wystąpiła Barbara Kurdej-Szatan, a głosu użyczył Jarosław Boberek.
2017-02-09
„Raka nie wybrałam, wybrał mnie sam” – mówi z uśmiechem Jolanta Jędroszkowiak.
2017-02-07
4 lutego, w Światowy Dzień Walki z Rakiem, Fundacja Onkologiczna Alivia zainaugurowała kampanię „Wojna z rakiem”. W jej ramach m.in.
Oferty pracy Nowa!
Edukacja marketingowa
Ludzie
Firmy
Przetargi
 
 
Kategorie
Advertainment
Ambient media
Badania marketingowe
Biblioteczka
Design
E-mail marketing
Experiential marketing
Felieton
Handel detaliczny
Kampanie reklamowe
Kampanie społeczne
Konkursy reklamowe
Marketing bezpośredni
Marketing internetowy
Marketing młodzieżowy
Marketing mobilny
Marketing partyzancki
Marketing polityczny i miejsc
Marketing relacji
Marketing społecznościowy
Marketing szeptany
Marketing wirusowy
Media
Obsługa klienta
Prawo
Programy lojalnościowe i CRM
Promocje sprzedaży
Public relations
Reklama zewnętrzna
Shockvertising
Trendy
Zarządzanie marką
Zbędnik
 
Archiwum
Inspiracje:
nr 624 (26.04)
wszystkie wydania
Tematy:
nr 613 (28.04)
wszystkie wydania
 
 
 
Partnerzy:

Strona główna
Wiadomości
Inspiracje
Tematy
Raporty
Subskrypcja
Wyszukiwarka
Oferty pracy
Edukacja marketingowa
Kontakt z redakcją
Reklama w serwisie
Przyślij informację / artykuł
Partnerzy
Ochrona prywatności
YouTube
Facebook
Issuu
RSS
Copyright 2010 Pallad Media SC
 0.010682821273804