Szukaj
Subskrypcja
Reklama w serwisie
Kontakt
Strona główna Wiadomości Inspiracje Tematy Raporty E-book Szkolenia
Marketing internetowyInspiracje i Tematy
 
Adriana Krawiec
 
22 marca 2017


To on mo¿e dostarczyæ komunikat do celu <a href="http://pl.fotolia.com/Tracker/kBbsFmYfJd" target="_blank">&#169; kevron2001 - Fotolia.com</a>
To on może dostarczyć komunikat do celu © kevron2001 - Fotolia.com
W pasjonującej historii trenera amatorskiego zespołu piłkarskiego zaczytywali się niemieccy internauci w e-wydaniu „Die Welt”. Co ma z tym wspólnego drugi co do wielkości bank w Niemczech? W prasie drukowanej od lat istniał artykuł sponsorowany. Kolejnym etapem jego rozwoju jest komunikacja natywna w cyberprzestrzeni. Na razie nie ma ona sobie równych, bo niestraszne jej programy blokujące reklamy. więcej ->


Maria Wąchal
 
21 lutego 2017


Wpis na blogu to wcale nie najskuteczniejsza wêdka na wspó³czesnego odbiorcê <a href="http://pl.fotolia.com/Tracker/kBbsFmYfJd" target="_blank">&#169; bajinda - Fotolia.com</a>
Wpis na blogu to wcale nie najskuteczniejsza wędka na współczesnego odbiorcę © bajinda - Fotolia.com
„Content marketing to jedyny rodzaj marketingu, jaki nam pozostał” – podkreśla Seth Godin, twórca idei permission-based marketingu. Dotyka tu problemu zalewania odbiorców online komunikatami reklamowymi, które zamiast angażować – denerwują. Są masowo dystrybuowane, często nietrafione, a przy tym utrudniają przeglądanie stron internetowych. więcej ->


Jakub Müller
 
16 stycznia 2017


Precyzja celowania nie dla wszystkich jest równie wa¿na <a href="http://pl.fotolia.com/Tracker/kBbsFmYfJd" target="_blank">&#169; cirquedesprit - Fotolia.com</a>
Precyzja celowania nie dla wszystkich jest równie ważna © cirquedesprit - Fotolia.com
Kierowanie kampanii do niewielkich grup konsumentów było uznawane w ostatnich latach za marketingowy dogmat. Tymczasem sygnały płynące z działów marketingu takich koncernów jak Mars, Coca-Cola czy Procter & Gamble wskazują, że dla dużych firm zbyt wąskie targetowanie może być źródłem problemów. więcej ->


Mateusz Lubczański
 
11 stycznia 2017


Depczemy botom po piêtach, nie umiemy byæ krok przed nimi <a href="http://pl.fotolia.com/Tracker/kBbsFmYfJd" target="_blank">&#169; alphaspirit - Fotolia.com</a>
Depczemy botom po piętach, nie umiemy być krok przed nimi © alphaspirit - Fotolia.com
Automatyzacja – także w reklamie – idzie do przodu w zdumiewającym tempie. Zjawisko to nie oznacza jednak samych korzyści. Z jednej strony otrzymujemy kampanie doskonale dopasowane do zainteresowań konsumentów. Z drugiej okazuje się, że prawdziwych osób odbierających te majstersztyki targetowania jest coraz mniej.
 więcej ->


Jacek Szlak
 
9 listopada 2016


Dalibor ©umiga
Dalibor Šumiga
Zapomnijmy o wyłudzaniu kliknięć czy agresywnym pozyskiwaniu klienta – apeluje Dalibor Šumiga, założyciel i szef chorwackiej agencji Promosapiens, specjalizującej się w marketingu behawioralnym. Mówi też, na czym polega właściwe wykorzystanie znajomości zasad ekonomii behawioralnej i typowych błędów poznawczych.
 więcej ->


Jacek Szlak
 
3 listopada 2016


Czy my faktycznie rozmawiamy z konsumentami? <a href="http://pl.fotolia.com/Tracker/kBbsFmYfJd" target="_blank" rel="nofollow">&#169; alphaspirit - Fotolia.com</a>
Czy my faktycznie rozmawiamy z konsumentami? © alphaspirit - Fotolia.com
Kto pamięta czasy przedinternetowe, ma szerszą perspektywę przemian, jakie nastąpiły w ciągu ostatnich dwóch dekad. Wie, że kiedyś zdobycie informacji kosztowało więcej, ich dystrybucja była nierównomierna, ich posiadanie dawało przewagę. Wie, że za wiedzę i informację kiedyś się płaciło, a sama informacja sprawiała wrażenie, jakby była wyższej jakości. Wie, że inne były reklamy, inne sposoby komunikacji marek.
 więcej ->


Katarzyna Palka
 
17 października 2016


Rzetelne dane i atrakcyjny design to podstawy
Rzetelne dane i atrakcyjny design to podstawy
W Internecie codziennie publikowane są miliony nowych artykułów. Rośnie wykorzystanie content marketingu, coraz trudniej więc wybić się i przykuć uwagę odbiorcy. Sposobem na to może być infografika, która – gdy zostanie dobrze użyta – będzie efektywnym narzędziem marketingowym.
 więcej ->


Łukasz Abgarowicz
 
10 października 2016


Niech zacznie pracowaæ dla ciebie jeszcze kilku specjalistów <a href="http://pl.fotolia.com/Tracker/kBbsFmYfJd" target="_blank">&#169; sergign - Fotolia.com</a>
Niech zacznie pracować dla ciebie jeszcze kilku specjalistów © sergign - Fotolia.com
Na rynku e-commerce panuje mordercza konkurencja. Setki sklepów, tysiące produktów, porównywalne sposoby dotarcia do potencjalnych klientów... By zachęcić do zakupu asortymentu w swoim sklepie, trzeba się nieźle nagimnastykować. W takiej sytuacji warto rozważyć jednoczesną współpracę z kilkoma dostawcami technologii do retargetowania. Dlaczego?
 więcej ->


Mateusz Lubczański
 
28 września 2016


Czy ta ponura wizja jest ju¿ faktem?
Czy ta ponura wizja jest już faktem?
Z social media korzystasz uważnie? Czytasz o uprawnieniach, jakie przyznajesz aplikacjom? Starasz się, by w Internecie było jak najmniej śladów twojej obecności? Wszystko na marne. Korporacje i tak znają już twój kolejny krok – i podzielą się tą wiedzą z innymi zainteresowanymi za drobną opłatą. A czy ty coś na tym zyskasz?
 więcej ->


Paulina Siwiec
 
21 września 2016


Jak to najlepiej pouk³adaæ <a href="http://pl.fotolia.com/Tracker/kBbsFmYfJd" target="_blank">&#169; iruhsa - Fotolia.com</a>
Jak to najlepiej poukładać © iruhsa - Fotolia.com
Stosowanie kategorii produktowych przekłada się na konwersję. Albo inaczej – błędy w ich stosowaniu przekładają się na problemy z konwersją. Zdeterminowany użytkownik poradzi sobie bowiem ze źle skonstruowanym procesem zakupu, wadliwym usability czy z bolesnym wypełnianiem formularza. Musi jednak wcześniej dotrzeć do poszukiwanego produktu. więcej ->
[1] 2 3 4 5 następna ostatnia 
Wiadomości
2017-03-28
Natłok reklam w Sieci sprawia, że coraz trudniej wyróżnić się w tłumie e-sprzedawców i przykuć uwagę potencjalnego klienta.
2017-03-21
Reklamy marek takich jak Sainsbury’s czy L’Oréal były emitowane na YouTube obok kontrowersyjnych treści. Google oficjalnie przeprosił za zaistniałą sytuację i przyznał, że potrzebne są zmiany w nadzorowaniu wideo na platformie.
2017-03-15
Firma Ciech Sarzyna nawiązała współpracę z agencją They.pl. Będzie ona obsługiwać w zakresie marketingu internetowego markę Ziemovit, która obejmuje środki ochrony roślin, nawozy, podłoża oraz nasiona traw.
2017-03-13
Do Value Media dołącza Marta Łysiak, dotychczas CEE strategic partner manager w londyńskim oddziale YouTube. Będzie pomagać klientom w budowaniu ich własnych treści na platformach typu YouTube czy Facebook.
2017-03-07
Z początkiem lutego na rynku zadebiutował napój energetyzujący Zenek Energy Drink, sygnowany wizerunkiem Zenona Martyniuka. 4 marca w serwisach społecznościowych pojawił się spot z udziałem piosenkarza promujący produkt.
2017-03-03
Serwis YouTube zapowiedział uruchomienie telewizji na żywo. Na razie tylko w Stanach Zjednoczonych. W ofercie znajdą się największe amerykańskie sieci, m.in. ABC, CBS czy Fox.
2017-03-03
5 marca w Poznaniu odbędzie się Manifa 2017. Towarzyszy jej hasło: „Dość kompromisów”. Jeden ze spotów online promujących feministyczną demonstrację wywołał wśród internautów żywą dyskusję.
2017-03-01
Czy sztuczna inteligencja jest już gotowa, by zastąpić ludzi w tworzeniu kampanii reklamowych? Tym razem chce to sprawdzić Coca-Cola.
2017-02-27
Koncern PepsiCo rozstrzygnął rozpisany w styczniu 2017 r. przetarg na pomysł kreatywny oraz wdrożenie działań internetowych marki przekąsek Star. Spośród zaproszonych do przetargu agencji wybrano Deloitte Digital.
2017-02-26
Sieć McCafé UK opublikowała na YouTube reklamę kpiącą z kawiarni, które serwują wyrafinowane kawy. Spot stał się viralem – jest bogato komentowany i chętnie rozpowszechniany w mediach społecznościowych.
2017-02-21
Marka HP zainaugurowała globalną inicjatywę, której celem jest szerzenie świadomości z zakresu cyberbezpieczeństwa i przeciwdziałanie zagrożeniom online, na jakie narażone są zarówno firmy, jak i prywatni użytkownicy.
2017-02-21
YouTube zlikwiduje 30-sekundowe reklamy, których nie można pominąć. Skupi się natomiast na krótszych formach reklamowych. W oficjalnym oświadczeniu Google wyjaśnia, że ma to zapewnić lepsze doświadczenia internautom.
2017-02-15
Firma Zortrax zajmująca się drukiem 3D wybrała agencję do realizacji działań SEO na rynku USA oraz do prowadzenia profilu na Twitterze. Zajmie się tym Think Kong z Grupy On Board Think Kong.
2017-02-10
Certyfikowany fachowiec Atlasu, mistrz glazurnik Przemysław Dynak, rzucił wyzwanie mistrzowi olimpijskiemu w skokach narciarskich – Kamilowi Stochowi.
2017-02-10
Zespół Kroki we współpracy z Ikeą przygotował teledysk „PS Freedom”. Promowana jest w nim nowa kolekcja mebli i akcesoriów marki.
Oferty pracy Nowa!
Edukacja marketingowa
Ludzie
Firmy
Przetargi
 
 
Kategorie
Advertainment
Ambient media
Badania marketingowe
Biblioteczka
Design
E-mail marketing
Experiential marketing
Felieton
Handel detaliczny
Kampanie reklamowe
Kampanie społeczne
Konkursy reklamowe
Marketing bezpośredni
Marketing internetowy
Marketing młodzieżowy
Marketing mobilny
Marketing partyzancki
Marketing polityczny i miejsc
Marketing relacji
Marketing społecznościowy
Marketing szeptany
Marketing wirusowy
Media
Obsługa klienta
Prawo
Programy lojalnościowe i CRM
Promocje sprzedaży
Public relations
Reklama zewnętrzna
Shockvertising
Trendy
Zarządzanie marką
Zbędnik
 
Archiwum
Inspiracje:
nr 619 (22.03)
wszystkie wydania
Tematy:
nr 610 (22.03)
wszystkie wydania
 
 
 
Partnerzy:

Strona główna
Wiadomości
Inspiracje
Tematy
Raporty
Subskrypcja
Wyszukiwarka
Oferty pracy
Edukacja marketingowa
Kontakt z redakcją
Reklama w serwisie
Przyślij informację / artykuł
Partnerzy
Ochrona prywatności
YouTube
Facebook
Issuu
RSS
Copyright 2010 Pallad Media SC
 0.016235113143921