Szukaj
Subskrypcja
Reklama w serwisie
Kontakt
Strona główna Wiadomości Inspiracje Tematy Raporty E-book Szkolenia
Marketing internetowyInspiracje i Tematy
 
Jakub Müller
 
16 stycznia 2017


Precyzja celowania nie dla wszystkich jest równie wa¿na <a href="http://pl.fotolia.com/Tracker/kBbsFmYfJd" target="_blank">&#169; cirquedesprit - Fotolia.com</a>
Precyzja celowania nie dla wszystkich jest równie ważna © cirquedesprit - Fotolia.com
Kierowanie kampanii do niewielkich grup konsumentów było uznawane w ostatnich latach za marketingowy dogmat. Tymczasem sygnały płynące z działów marketingu takich koncernów jak Mars, Coca-Cola czy Procter & Gamble wskazują, że dla dużych firm zbyt wąskie targetowanie może być źródłem problemów. więcej ->


Mateusz Lubczański
 
11 stycznia 2017


Depczemy botom po piêtach, nie umiemy byæ krok przed nimi <a href="http://pl.fotolia.com/Tracker/kBbsFmYfJd" target="_blank">&#169; alphaspirit - Fotolia.com</a>
Depczemy botom po piętach, nie umiemy być krok przed nimi © alphaspirit - Fotolia.com
Automatyzacja – także w reklamie – idzie do przodu w zdumiewającym tempie. Zjawisko to nie oznacza jednak samych korzyści. Z jednej strony otrzymujemy kampanie doskonale dopasowane do zainteresowań konsumentów. Z drugiej okazuje się, że prawdziwych osób odbierających te majstersztyki targetowania jest coraz mniej.
 więcej ->


Jacek Szlak
 
9 listopada 2016


Dalibor ©umiga
Dalibor Šumiga
Zapomnijmy o wyłudzaniu kliknięć czy agresywnym pozyskiwaniu klienta – apeluje Dalibor Šumiga, założyciel i szef chorwackiej agencji Promosapiens, specjalizującej się w marketingu behawioralnym. Mówi też, na czym polega właściwe wykorzystanie znajomości zasad ekonomii behawioralnej i typowych błędów poznawczych.
 więcej ->


Jacek Szlak
 
3 listopada 2016


Czy my faktycznie rozmawiamy z konsumentami? <a href="http://pl.fotolia.com/Tracker/kBbsFmYfJd" target="_blank" rel="nofollow">&#169; alphaspirit - Fotolia.com</a>
Czy my faktycznie rozmawiamy z konsumentami? © alphaspirit - Fotolia.com
Kto pamięta czasy przedinternetowe, ma szerszą perspektywę przemian, jakie nastąpiły w ciągu ostatnich dwóch dekad. Wie, że kiedyś zdobycie informacji kosztowało więcej, ich dystrybucja była nierównomierna, ich posiadanie dawało przewagę. Wie, że za wiedzę i informację kiedyś się płaciło, a sama informacja sprawiała wrażenie, jakby była wyższej jakości. Wie, że inne były reklamy, inne sposoby komunikacji marek.
 więcej ->


Katarzyna Palka
 
17 października 2016


Rzetelne dane i atrakcyjny design to podstawy
Rzetelne dane i atrakcyjny design to podstawy
W Internecie codziennie publikowane są miliony nowych artykułów. Rośnie wykorzystanie content marketingu, coraz trudniej więc wybić się i przykuć uwagę odbiorcy. Sposobem na to może być infografika, która – gdy zostanie dobrze użyta – będzie efektywnym narzędziem marketingowym.
 więcej ->


Łukasz Abgarowicz
 
10 października 2016


Niech zacznie pracowaæ dla ciebie jeszcze kilku specjalistów <a href="http://pl.fotolia.com/Tracker/kBbsFmYfJd" target="_blank">&#169; sergign - Fotolia.com</a>
Niech zacznie pracować dla ciebie jeszcze kilku specjalistów © sergign - Fotolia.com
Na rynku e-commerce panuje mordercza konkurencja. Setki sklepów, tysiące produktów, porównywalne sposoby dotarcia do potencjalnych klientów... By zachęcić do zakupu asortymentu w swoim sklepie, trzeba się nieźle nagimnastykować. W takiej sytuacji warto rozważyć jednoczesną współpracę z kilkoma dostawcami technologii do retargetowania. Dlaczego?
 więcej ->


Mateusz Lubczański
 
28 września 2016


Czy ta ponura wizja jest ju¿ faktem?
Czy ta ponura wizja jest już faktem?
Z social media korzystasz uważnie? Czytasz o uprawnieniach, jakie przyznajesz aplikacjom? Starasz się, by w Internecie było jak najmniej śladów twojej obecności? Wszystko na marne. Korporacje i tak znają już twój kolejny krok – i podzielą się tą wiedzą z innymi zainteresowanymi za drobną opłatą. A czy ty coś na tym zyskasz?
 więcej ->


Paulina Siwiec
 
21 września 2016


Jak to najlepiej pouk³adaæ <a href="http://pl.fotolia.com/Tracker/kBbsFmYfJd" target="_blank">&#169; iruhsa - Fotolia.com</a>
Jak to najlepiej poukładać © iruhsa - Fotolia.com
Stosowanie kategorii produktowych przekłada się na konwersję. Albo inaczej – błędy w ich stosowaniu przekładają się na problemy z konwersją. Zdeterminowany użytkownik poradzi sobie bowiem ze źle skonstruowanym procesem zakupu, wadliwym usability czy z bolesnym wypełnianiem formularza. Musi jednak wcześniej dotrzeć do poszukiwanego produktu. więcej ->


Tomasz Trzósło
 
16 września 2016


Kilka prostych zasad mo¿e zwiêkszyæ konwersjê
Kilka prostych zasad może zwiększyć konwersję
Sklepy chętnie wykorzystują kampanie produktowe w AdWords. Z samej swej konstrukcji reklamy takie prezentują użytkownikowi najważniejsze dane, których potrzebuje on do podjęcia decyzji zakupowej: zdjęcie, cenę, nazwę sklepu i link kierujący bezpośrednio na stronę danego produktu. Towarzyszy im niepisana gwarancja, że dany produkt będzie znajdował się w sklepie, a cena jest zgodna z tym, co widnieje w tekście reklamowym.
 więcej ->


Jakub Müller
 
6 września 2016


Albo skierujesz swój przekaz bardziej precyzyjnie, albo bêdziesz wtapiaæ pieni±dze <a href="http://pl.fotolia.com/Tracker/kBbsFmYfJd" target="_blank">&#169; olly - Fotolia.com</a>
Albo skierujesz swój przekaz bardziej precyzyjnie, albo będziesz wtapiać pieniądze © olly - Fotolia.com
Im popularniejsze stają się Google AdWords i model programmatic, tym częściej kupujący przepłacają za tego rodzaju reklamy. Dlaczego? Czym jest klątwa zwycięzcy? Odpowiedzi na te pytania są tym ważniejsze, że reklamy na aukcjach kupują prawie wszyscy: od drobnych przedsiębiorców aż po korporacje. więcej ->
[1] 2 3 4 5 następna ostatnia 
Wiadomości
2017-01-23
Przetarg na obsługę online marki Brackie Pils z portfolio Grupy Żywiec wygrała agencja GoldenSubmarine. Zajmie się m.in. prowadzeniem komunikacji w ramach działań w social media oraz realizacją kampanii internetowych.
2017-01-10
Rozstrzygnięto przetarg na obsługę marki Nescafé Dolce Gusto (Nestlé Polska) w Internecie. Wygrała go agencja Hand Made, która zajmie się obsługą kreatywną i strategiczną.
2017-01-03
Marka piwa Tatra należąca do Grupy Żywiec rozpoczęła współpracę z GoldenSubmarine. Agencji powierzono obsługę w Internecie.
2016-12-28
Tuż przed świętami w kanale marki Allegro na YouTube pojawił się krótki film z życzeniami. Internautom składa je bohater reklamy „English for beginners”, która ostatnio zdobyła znaczny rozgłos.
2016-12-22
White Ops, firma zajmująca się dostarczaniem rozwiązań do weryfikacji ludzi na rynku reklamy internetowej, 20 grudnia ogłosiła, że odkryła jedno z najbardziej dochodowych i zaawansowanych oszustw w branży. Rosyjski methbot zdefraudował 180 mln dol.
2016-12-22
YouTube to najpopularniejsza aplikacja na urządzeniach mobilnych w listopadzie 2016 r. Na podium znajdują się też Facebook i Messenger.
2016-12-21
IAB Polska po raz piąty publikuje mapę podmiotów internetowych. Stanowi ona drogowskaz dla firm szukających do współpracy partnerów z branży online.
2016-12-20
Banshee, JDabrowsky oraz SKKF, którzy prowadzą na YouTube „Studio Tymbark”, podjęli wyzwanie marki. Wraz z zaproszonymi gośćmi zbierali pieniądze na rzecz Szlachetnej Paczki, robiąc dobre uczynki.
2016-12-20
Po trzech kwartałach 2016 r. wartość reklamy online w Polsce wzrosła o prawie 370 mln zł względem roku wcześniejszego. Wzrost wyniósł 17% – pokazuje badanie AdEx realizowane przez PwC na zlecenie IAB Polska.
2016-12-16
W ostatnich tygodniach w Internecie pojawiły się liczne filmy ukazujące internautów zatrzymanych w przeróżnych pozach. To tzw. Mannequin Challenge. Wyzwanie podjęła też marka Dove.
2016-12-16
Przebój Stana Borysa w wykonaniu Atanasa Wałkowa i Georginy Tarasiuk doczekał się filmowej wersji. Teledysk Allegro opowiada historię więzionej kobiety, nękanej obrazami katastrofy ekologicznej.
2016-12-14
Euro 2016, Robert Lewandowski, wybory prezydenckie w USA, Donald Trump czy pytanie, jak grać w „Pokemon Go” – to hasła, które najbardziej zyskiwały na popularności w wyszukiwarce Google w Polsce w 2016 r.
2016-12-13
11 grudnia Kamil Stoch wygrał zawody w skokach narciarskich w norweskim Lillehammer. Drugi był Maciej Kot. Nie usłyszeli jednak hymnu Polski. Odśpiewali im go za to pracownicy firmy Atlas.
2016-12-09
9 grudnia Allegro zaprezentowało kolejny film z serii „Legendy polskie”. To „Jaga” – historia potężnej zielarki. Można zobaczyć w nim m.in. Katarzynę Pośpiech, Tomasza Drabka i Piotra Machalicę.
2016-12-09
„Yoko Ono: w latach 70. miałam romans z Hillary Clinton” – taki nagłówek mogli niedawno zobaczyć czytelnicy serwisu World News Daily Report. Tuż obok znalazła się reklama samochodu firmy Fiat Chrysler Automobiles.
Oferty pracy Nowa!
Edukacja marketingowa
Ludzie
Firmy
Przetargi
 
 
Kategorie
Advertainment
Ambient media
Badania marketingowe
Biblioteczka
Design
E-mail marketing
Experiential marketing
Felieton
Handel detaliczny
Kampanie reklamowe
Kampanie społeczne
Konkursy reklamowe
Marketing bezpośredni
Marketing internetowy
Marketing młodzieżowy
Marketing mobilny
Marketing partyzancki
Marketing polityczny i miejsc
Marketing relacji
Marketing społecznościowy
Marketing szeptany
Marketing wirusowy
Media
Obsługa klienta
Prawo
Programy lojalnościowe i CRM
Promocje sprzedaży
Public relations
Reklama zewnętrzna
Shockvertising
Trendy
Zarządzanie marką
Zbędnik
 
Archiwum
Inspiracje:
nr 610 (16.01)
wszystkie wydania
Tematy:
nr 603 (18.01)
wszystkie wydania
 
 
 
Partnerzy:

Strona główna
Wiadomości
Inspiracje
Tematy
Raporty
Subskrypcja
Wyszukiwarka
Oferty pracy
Edukacja marketingowa
Kontakt z redakcją
Reklama w serwisie
Przyślij informację / artykuł
Partnerzy
Ochrona prywatności
YouTube
Facebook
Issuu
RSS
Copyright 2010 Pallad Media SC
 0.011229038238525