Szukaj
Subskrypcja
Reklama w serwisie
Kontakt
Strona główna Wiadomości Inspiracje Tematy Raporty E-book Szkolenia
Marketing internetowyInspiracje i Tematy
 
Anna Antczak
 
20 kwietnia 2017


Ka¿da sk³adowa jest tu wa¿na, a ich powi±zanie &#8211; jeszcze wa¿niejsze <a href="http://pl.fotolia.com/Tracker/kBbsFmYfJd" target="_blank">&#169; Friedberg - Fotolia.com</a>
Każda składowa jest tu ważna, a ich powiązanie – jeszcze ważniejsze © Friedberg - Fotolia.com
„Cały ten content marketing to bzdura! Nie warto inwestować w niego czasu ani pieniędzy” – twierdzą niektórzy. Mają rację? Raczej sporo tracą, bo treść prezentowana na firmowej stronie internetowej wciąż jest istotna. Jej wartość jest postrzegana przez pryzmat przydatności dla użytkownika oraz walorów ocenianych z perspektywy wyszukiwarek. więcej ->


Anita Pruchniak
 
5 kwietnia 2017


Landing page to podstawa, ale jak¿e istotna <a href="http://pl.fotolia.com/Tracker/kBbsFmYfJd" target="_blank">&#169; niyazz - Fotolia.com</a>
Landing page to podstawa, ale jakże istotna © niyazz - Fotolia.com
Podstawą każdej skutecznej kampanii reklamowej w Internecie jest odpowiednia strona docelowa, na którą trafi użytkownik, klikając w reklamę. Jest to zasada tak prosta i oczywista, że często niestety zapominana i zaniedbywana. Tymczasem landing page jest swego rodzaju dłuższą wersją reklamy – musi zawierać rozwinięcie zawartych w niej informacji. Jest to szczególnie istotne w kampaniach typu PPC, jak AdWords czy Facebook Ads. więcej ->


Adriana Krawiec
 
22 marca 2017


To on mo¿e dostarczyæ komunikat do celu <a href="http://pl.fotolia.com/Tracker/kBbsFmYfJd" target="_blank">&#169; kevron2001 - Fotolia.com</a>
To on może dostarczyć komunikat do celu © kevron2001 - Fotolia.com
W pasjonującej historii trenera amatorskiego zespołu piłkarskiego zaczytywali się niemieccy internauci w e-wydaniu „Die Welt”. Co ma z tym wspólnego drugi co do wielkości bank w Niemczech? W prasie drukowanej od lat istniał artykuł sponsorowany. Kolejnym etapem jego rozwoju jest komunikacja natywna w cyberprzestrzeni. Na razie nie ma ona sobie równych, bo niestraszne jej programy blokujące reklamy. więcej ->


Maria Wąchal
 
21 lutego 2017


Wpis na blogu to wcale nie najskuteczniejsza wêdka na wspó³czesnego odbiorcê <a href="http://pl.fotolia.com/Tracker/kBbsFmYfJd" target="_blank">&#169; bajinda - Fotolia.com</a>
Wpis na blogu to wcale nie najskuteczniejsza wędka na współczesnego odbiorcę © bajinda - Fotolia.com
„Content marketing to jedyny rodzaj marketingu, jaki nam pozostał” – podkreśla Seth Godin, twórca idei permission-based marketingu. Dotyka tu problemu zalewania odbiorców online komunikatami reklamowymi, które zamiast angażować – denerwują. Są masowo dystrybuowane, często nietrafione, a przy tym utrudniają przeglądanie stron internetowych. więcej ->


Jakub Müller
 
16 stycznia 2017


Precyzja celowania nie dla wszystkich jest równie wa¿na <a href="http://pl.fotolia.com/Tracker/kBbsFmYfJd" target="_blank">&#169; cirquedesprit - Fotolia.com</a>
Precyzja celowania nie dla wszystkich jest równie ważna © cirquedesprit - Fotolia.com
Kierowanie kampanii do niewielkich grup konsumentów było uznawane w ostatnich latach za marketingowy dogmat. Tymczasem sygnały płynące z działów marketingu takich koncernów jak Mars, Coca-Cola czy Procter & Gamble wskazują, że dla dużych firm zbyt wąskie targetowanie może być źródłem problemów. więcej ->


Mateusz Lubczański
 
11 stycznia 2017


Depczemy botom po piêtach, nie umiemy byæ krok przed nimi <a href="http://pl.fotolia.com/Tracker/kBbsFmYfJd" target="_blank">&#169; alphaspirit - Fotolia.com</a>
Depczemy botom po piętach, nie umiemy być krok przed nimi © alphaspirit - Fotolia.com
Automatyzacja – także w reklamie – idzie do przodu w zdumiewającym tempie. Zjawisko to nie oznacza jednak samych korzyści. Z jednej strony otrzymujemy kampanie doskonale dopasowane do zainteresowań konsumentów. Z drugiej okazuje się, że prawdziwych osób odbierających te majstersztyki targetowania jest coraz mniej.
 więcej ->


Jacek Szlak
 
9 listopada 2016


Dalibor ©umiga
Dalibor Šumiga
Zapomnijmy o wyłudzaniu kliknięć czy agresywnym pozyskiwaniu klienta – apeluje Dalibor Šumiga, założyciel i szef chorwackiej agencji Promosapiens, specjalizującej się w marketingu behawioralnym. Mówi też, na czym polega właściwe wykorzystanie znajomości zasad ekonomii behawioralnej i typowych błędów poznawczych.
 więcej ->


Jacek Szlak
 
3 listopada 2016


Czy my faktycznie rozmawiamy z konsumentami? <a href="http://pl.fotolia.com/Tracker/kBbsFmYfJd" target="_blank" rel="nofollow">&#169; alphaspirit - Fotolia.com</a>
Czy my faktycznie rozmawiamy z konsumentami? © alphaspirit - Fotolia.com
Kto pamięta czasy przedinternetowe, ma szerszą perspektywę przemian, jakie nastąpiły w ciągu ostatnich dwóch dekad. Wie, że kiedyś zdobycie informacji kosztowało więcej, ich dystrybucja była nierównomierna, ich posiadanie dawało przewagę. Wie, że za wiedzę i informację kiedyś się płaciło, a sama informacja sprawiała wrażenie, jakby była wyższej jakości. Wie, że inne były reklamy, inne sposoby komunikacji marek.
 więcej ->


Katarzyna Palka
 
17 października 2016


Rzetelne dane i atrakcyjny design to podstawy
Rzetelne dane i atrakcyjny design to podstawy
W Internecie codziennie publikowane są miliony nowych artykułów. Rośnie wykorzystanie content marketingu, coraz trudniej więc wybić się i przykuć uwagę odbiorcy. Sposobem na to może być infografika, która – gdy zostanie dobrze użyta – będzie efektywnym narzędziem marketingowym.
 więcej ->


Łukasz Abgarowicz
 
10 października 2016


Niech zacznie pracowaæ dla ciebie jeszcze kilku specjalistów <a href="http://pl.fotolia.com/Tracker/kBbsFmYfJd" target="_blank">&#169; sergign - Fotolia.com</a>
Niech zacznie pracować dla ciebie jeszcze kilku specjalistów © sergign - Fotolia.com
Na rynku e-commerce panuje mordercza konkurencja. Setki sklepów, tysiące produktów, porównywalne sposoby dotarcia do potencjalnych klientów... By zachęcić do zakupu asortymentu w swoim sklepie, trzeba się nieźle nagimnastykować. W takiej sytuacji warto rozważyć jednoczesną współpracę z kilkoma dostawcami technologii do retargetowania. Dlaczego?
 więcej ->
[1] 2 3 4 5 następna ostatnia 
Wiadomości
2017-04-24
Charakterystyczny litewski akcent i kontrowersyjny humor – te elementy można znaleźć w wideo stworzonym wspólnie przez markę wody Vytautas i firmę Haier produkującą sprzęt AGD. Spot trafił właśnie do Internetu.
2017-04-19
Marka odzieży Red is Bad przygotowała kolekcję zatytułowaną „Goodbye Mr. Marx”. Towarzyszy temu kampania, w której modele m.in. niszczą dzieła Karola Marksa oraz malują jego popiersie czerwoną farbą.
2017-04-13
Pierwsze miejsce marcowego zestawienia „YouTube Ads Leaderboard” zajęło Allegro z kontynuacją kampanii „Czego szukasz?”.
2017-04-11
11 kwietnia biuro reklamy Polsat Media wprowadziło do oferty platformę dla influencerów o nazwie Polsat Media AdTube. Przygotowano ją we współpracy z agencją Golden Coil.
2017-04-10
Pracuj.pl rozpoczyna internetową kampanię „Szef i reszta”. Przygotowany cykl spotów to kontynuacja działań, które wystartowały w październiku 2016 r.
2017-04-07
Serwis Prezent Marzeń przygotował primaaprilisową akcję, w ramach której zwracał konsumentom na kartę podarunkową wartość zakupów dokonanych 1 kwietnia. Marka podsumowuje akcję.
2017-04-06
Opel podjął współpracę z OS3 w obszarze obsługi internetowej. Do zadań agencji należy zbudowanie i wdrożenie na polskim rynku strategii komunikacji online brandu.
2017-04-04
Grupa Żywiec rozstrzygnęła przetarg na obsługę kampanii marki Żywiec w Internecie. Po czterech latach wraca ona do portfolio VML Poland (wcześniej agencja obsługiwała ją jako Pride & Glory Interactive).
2017-04-03
3 kwietnia rozpoczęła się kampania internetowa „Lufthansa Memory Network”. Jej hasło przewodnie to: „Ready to remember?”.
2017-03-31
JP Morgan o kilkaset tysięcy zmniejszył liczbę reklam emitowanych na stronach internetowych. Globalne marki bojkotują YouTube.
2017-03-28
Natłok reklam w Sieci sprawia, że coraz trudniej wyróżnić się w tłumie e-sprzedawców i przykuć uwagę potencjalnego klienta. Zainteresowanie ofertą sklepu można jednak wzmocnić dzięki wysokiej jakości treściom (content).
2017-03-21
Reklamy marek takich jak Sainsbury’s czy L’Oréal były emitowane na YouTube obok kontrowersyjnych treści. Google oficjalnie przeprosił za zaistniałą sytuację i przyznał, że potrzebne są zmiany w nadzorowaniu wideo na platformie.
2017-03-15
Firma Ciech Sarzyna nawiązała współpracę z agencją They.pl. Będzie ona obsługiwać w zakresie marketingu internetowego markę Ziemovit, która obejmuje środki ochrony roślin, nawozy, podłoża oraz nasiona traw.
2017-03-13
Do Value Media dołącza Marta Łysiak, dotychczas CEE strategic partner manager w londyńskim oddziale YouTube. Będzie pomagać klientom w budowaniu ich własnych treści na platformach typu YouTube czy Facebook.
2017-03-07
Z początkiem lutego na rynku zadebiutował napój energetyzujący Zenek Energy Drink, sygnowany wizerunkiem Zenona Martyniuka. 4 marca w serwisach społecznościowych pojawił się spot z udziałem piosenkarza promujący produkt.
Oferty pracy Nowa!
Edukacja marketingowa
Ludzie
Firmy
Przetargi
 
 
Kategorie
Advertainment
Ambient media
Badania marketingowe
Biblioteczka
Design
E-mail marketing
Experiential marketing
Felieton
Handel detaliczny
Kampanie reklamowe
Kampanie społeczne
Konkursy reklamowe
Marketing bezpośredni
Marketing internetowy
Marketing młodzieżowy
Marketing mobilny
Marketing partyzancki
Marketing polityczny i miejsc
Marketing relacji
Marketing społecznościowy
Marketing szeptany
Marketing wirusowy
Media
Obsługa klienta
Prawo
Programy lojalnościowe i CRM
Promocje sprzedaży
Public relations
Reklama zewnętrzna
Shockvertising
Trendy
Zarządzanie marką
Zbędnik
 
Archiwum
Inspiracje:
nr 623 (20.04)
wszystkie wydania
Tematy:
nr 612 (11.04)
wszystkie wydania
 
 
 
Partnerzy:

Strona główna
Wiadomości
Inspiracje
Tematy
Raporty
Subskrypcja
Wyszukiwarka
Oferty pracy
Edukacja marketingowa
Kontakt z redakcją
Reklama w serwisie
Przyślij informację / artykuł
Partnerzy
Ochrona prywatności
YouTube
Facebook
Issuu
RSS
Copyright 2010 Pallad Media SC
 0.011083126068115