Szukaj
Subskrypcja
Reklama w serwisie
Kontakt
Strona główna Wiadomości Inspiracje Tematy Raporty E-book Szkolenia
Marketing internetowyInspiracje i Tematy
 
Jakub Müller
 
16 stycznia 2017


Precyzja celowania nie dla wszystkich jest równie wa¿na <a href="http://pl.fotolia.com/Tracker/kBbsFmYfJd" target="_blank">&#169; cirquedesprit - Fotolia.com</a>
Precyzja celowania nie dla wszystkich jest równie ważna © cirquedesprit - Fotolia.com
Kierowanie kampanii do niewielkich grup konsumentów było uznawane w ostatnich latach za marketingowy dogmat. Tymczasem sygnały płynące z działów marketingu takich koncernów jak Mars, Coca-Cola czy Procter & Gamble wskazują, że dla dużych firm zbyt wąskie targetowanie może być źródłem problemów. więcej ->


Mateusz Lubczański
 
11 stycznia 2017


Depczemy botom po piêtach, nie umiemy byæ krok przed nimi <a href="http://pl.fotolia.com/Tracker/kBbsFmYfJd" target="_blank">&#169; alphaspirit - Fotolia.com</a>
Depczemy botom po piętach, nie umiemy być krok przed nimi © alphaspirit - Fotolia.com
Automatyzacja – także w reklamie – idzie do przodu w zdumiewającym tempie. Zjawisko to nie oznacza jednak samych korzyści. Z jednej strony otrzymujemy kampanie doskonale dopasowane do zainteresowań konsumentów. Z drugiej okazuje się, że prawdziwych osób odbierających te majstersztyki targetowania jest coraz mniej.
 więcej ->


Jacek Szlak
 
9 listopada 2016


Dalibor ©umiga
Dalibor Šumiga
Zapomnijmy o wyłudzaniu kliknięć czy agresywnym pozyskiwaniu klienta – apeluje Dalibor Šumiga, założyciel i szef chorwackiej agencji Promosapiens, specjalizującej się w marketingu behawioralnym. Mówi też, na czym polega właściwe wykorzystanie znajomości zasad ekonomii behawioralnej i typowych błędów poznawczych.
 więcej ->


Jacek Szlak
 
3 listopada 2016


Czy my faktycznie rozmawiamy z konsumentami? <a href="http://pl.fotolia.com/Tracker/kBbsFmYfJd" target="_blank" rel="nofollow">&#169; alphaspirit - Fotolia.com</a>
Czy my faktycznie rozmawiamy z konsumentami? © alphaspirit - Fotolia.com
Kto pamięta czasy przedinternetowe, ma szerszą perspektywę przemian, jakie nastąpiły w ciągu ostatnich dwóch dekad. Wie, że kiedyś zdobycie informacji kosztowało więcej, ich dystrybucja była nierównomierna, ich posiadanie dawało przewagę. Wie, że za wiedzę i informację kiedyś się płaciło, a sama informacja sprawiała wrażenie, jakby była wyższej jakości. Wie, że inne były reklamy, inne sposoby komunikacji marek.
 więcej ->


Katarzyna Palka
 
17 października 2016


Rzetelne dane i atrakcyjny design to podstawy
Rzetelne dane i atrakcyjny design to podstawy
W Internecie codziennie publikowane są miliony nowych artykułów. Rośnie wykorzystanie content marketingu, coraz trudniej więc wybić się i przykuć uwagę odbiorcy. Sposobem na to może być infografika, która – gdy zostanie dobrze użyta – będzie efektywnym narzędziem marketingowym.
 więcej ->


Łukasz Abgarowicz
 
10 października 2016


Niech zacznie pracowaæ dla ciebie jeszcze kilku specjalistów <a href="http://pl.fotolia.com/Tracker/kBbsFmYfJd" target="_blank">&#169; sergign - Fotolia.com</a>
Niech zacznie pracować dla ciebie jeszcze kilku specjalistów © sergign - Fotolia.com
Na rynku e-commerce panuje mordercza konkurencja. Setki sklepów, tysiące produktów, porównywalne sposoby dotarcia do potencjalnych klientów... By zachęcić do zakupu asortymentu w swoim sklepie, trzeba się nieźle nagimnastykować. W takiej sytuacji warto rozważyć jednoczesną współpracę z kilkoma dostawcami technologii do retargetowania. Dlaczego?
 więcej ->


Mateusz Lubczański
 
28 września 2016


Czy ta ponura wizja jest ju¿ faktem?
Czy ta ponura wizja jest już faktem?
Z social media korzystasz uważnie? Czytasz o uprawnieniach, jakie przyznajesz aplikacjom? Starasz się, by w Internecie było jak najmniej śladów twojej obecności? Wszystko na marne. Korporacje i tak znają już twój kolejny krok – i podzielą się tą wiedzą z innymi zainteresowanymi za drobną opłatą. A czy ty coś na tym zyskasz?
 więcej ->


Paulina Siwiec
 
21 września 2016


Jak to najlepiej pouk³adaæ <a href="http://pl.fotolia.com/Tracker/kBbsFmYfJd" target="_blank">&#169; iruhsa - Fotolia.com</a>
Jak to najlepiej poukładać © iruhsa - Fotolia.com
Stosowanie kategorii produktowych przekłada się na konwersję. Albo inaczej – błędy w ich stosowaniu przekładają się na problemy z konwersją. Zdeterminowany użytkownik poradzi sobie bowiem ze źle skonstruowanym procesem zakupu, wadliwym usability czy z bolesnym wypełnianiem formularza. Musi jednak wcześniej dotrzeć do poszukiwanego produktu. więcej ->


Tomasz Trzósło
 
16 września 2016


Kilka prostych zasad mo¿e zwiêkszyæ konwersjê
Kilka prostych zasad może zwiększyć konwersję
Sklepy chętnie wykorzystują kampanie produktowe w AdWords. Z samej swej konstrukcji reklamy takie prezentują użytkownikowi najważniejsze dane, których potrzebuje on do podjęcia decyzji zakupowej: zdjęcie, cenę, nazwę sklepu i link kierujący bezpośrednio na stronę danego produktu. Towarzyszy im niepisana gwarancja, że dany produkt będzie znajdował się w sklepie, a cena jest zgodna z tym, co widnieje w tekście reklamowym.
 więcej ->


Jakub Müller
 
6 września 2016


Albo skierujesz swój przekaz bardziej precyzyjnie, albo bêdziesz wtapiaæ pieni±dze <a href="http://pl.fotolia.com/Tracker/kBbsFmYfJd" target="_blank">&#169; olly - Fotolia.com</a>
Albo skierujesz swój przekaz bardziej precyzyjnie, albo będziesz wtapiać pieniądze © olly - Fotolia.com
Im popularniejsze stają się Google AdWords i model programmatic, tym częściej kupujący przepłacają za tego rodzaju reklamy. Dlaczego? Czym jest klątwa zwycięzcy? Odpowiedzi na te pytania są tym ważniejsze, że reklamy na aukcjach kupują prawie wszyscy: od drobnych przedsiębiorców aż po korporacje. więcej ->
[1] 2 3 4 5 następna ostatnia 
Wiadomości
2017-02-15
Firma Zortrax zajmująca się drukiem 3D wybrała agencję do realizacji działań SEO na rynku USA oraz do prowadzenia profilu na Twitterze. Zajmie się tym Think Kong z Grupy On Board Think Kong.
2017-02-10
Certyfikowany fachowiec Atlasu, mistrz glazurnik Przemysław Dynak, rzucił wyzwanie mistrzowi olimpijskiemu w skokach narciarskich – Kamilowi Stochowi.
2017-02-10
Zespół Kroki we współpracy z Ikeą przygotował teledysk „PS Freedom”. Promowana jest w nim nowa kolekcja mebli i akcesoriów marki.
2017-02-07
Ruszyła aktywacja konsumencka promująca kategorię snacków Knorra. W działania pod hasłem „Smak dopisuje” włączył się Cyber Marian.
2017-02-03
Procter & Gamble chce jasnych umów z agencjami i wydawcami online, skutecznych reklam i mierzalnych wyników.
2017-02-02
Coca-Cola Poland Services przedłuża współpracę z agencją Think Kong. Umowa dotyczy prowadzenia polskiej edycji serwisu Coca-Cola Journey.
2017-02-02
W 2016 r. liczba internautów używających programów blokujących reklamy wzrosła o 30 proc. Największy wzrost dotyczy urządzeń mobilnych, a pod względem geograficznym – Azji.
2017-01-30
2 lutego wyłączone zostaną niezarejestrowane numery na kartę. Tym samym telefon z taką kartą będzie nadawał się do rozmów tak samo jak banan – przypomina Orange. Operator rozpoczął kampanię zachęcającą do rejestracji kart pre-paid.
2017-01-30
Premium Mobile, wirtualny operator telefonii komórkowej działający w sieci Plus, nawiązał współpracę z agencją content performance Form Up.
2017-01-30
„Studio konesera” to żartobliwa parodia programów kulturalnych, w których celebryci rozmawiają o kulturze. W trzech odcinkach zobaczymy Grzegorza Krychowiaka, Jarosława Boberka oraz Adama Woronowicza.
2017-01-26
Google ogłosił coroczny „Bad Ads Report” (dawniej „Better Ads Report”). Zawiera on dane na temat zwalczania przez firmę złych praktyk reklamowych w ciągu minionego roku. Są to m.in.
2017-01-25
ING Bank Śląski rozpoczął kampanię online promującą pożyczkę gotówkową z przeznaczeniem na konsolidację. W działaniach przekonuje, że połączenie zobowiązań kredytowych w jedną ratę to dobry sposób na uporządkowanie finansów.
2017-01-23
Przetarg na obsługę online marki Brackie Pils z portfolio Grupy Żywiec wygrała agencja GoldenSubmarine. Zajmie się m.in. prowadzeniem komunikacji w ramach działań w social media oraz realizacją kampanii internetowych.
2017-01-10
Rozstrzygnięto przetarg na obsługę marki Nescafé Dolce Gusto (Nestlé Polska) w Internecie. Wygrała go agencja Hand Made, która zajmie się obsługą kreatywną i strategiczną.
2017-01-03
Marka piwa Tatra należąca do Grupy Żywiec rozpoczęła współpracę z GoldenSubmarine. Agencji powierzono obsługę w Internecie.
Oferty pracy
Edukacja marketingowa
Ludzie
Firmy
Przetargi
 
 
Kategorie
Advertainment
Ambient media
Badania marketingowe
Biblioteczka
Design
E-mail marketing
Experiential marketing
Felieton
Handel detaliczny
Kampanie reklamowe
Kampanie społeczne
Konkursy reklamowe
Marketing bezpośredni
Marketing internetowy
Marketing młodzieżowy
Marketing mobilny
Marketing partyzancki
Marketing polityczny i miejsc
Marketing relacji
Marketing społecznościowy
Marketing szeptany
Marketing wirusowy
Media
Obsługa klienta
Prawo
Programy lojalnościowe i CRM
Promocje sprzedaży
Public relations
Reklama zewnętrzna
Shockvertising
Trendy
Zarządzanie marką
Zbędnik
 
Archiwum
Inspiracje:
nr 614 (13.02)
wszystkie wydania
Tematy:
nr 606 (10.02)
wszystkie wydania
 
 
 
Partnerzy:

Strona główna
Wiadomości
Inspiracje
Tematy
Raporty
Subskrypcja
Wyszukiwarka
Oferty pracy
Edukacja marketingowa
Kontakt z redakcją
Reklama w serwisie
Przyślij informację / artykuł
Partnerzy
Ochrona prywatności
YouTube
Facebook
Issuu
RSS
Copyright 2010 Pallad Media SC
 0.010706186294556