Szukaj
Subskrypcja
Reklama w serwisie
Kontakt
Strona główna Wiadomości Inspiracje Tematy Raporty E-book Szkolenia
Marketing partyzanckiInspiracje i Tematy
 
Martyna Kosakowska
 
20 sierpnia 2014


O talenty trzeba ostro walczyæ <a href="http://pl.fotolia.com/Tracker/kBbsFmYfJd" target="_blank">&#169; MaksymFilipchuk - Fotolia.com</a>
O talenty trzeba ostro walczyć © MaksymFilipchuk - Fotolia.com
Największą bolączką HR-owców w 2014 roku – jak wynika z raportu „HR-owca portret własny”, opublikowanego w czerwcu przez portal Pracuj.pl – jest zbyt mała liczba napływających aplikacji. Jak więc skutecznie rekrutować? Poniżej kilka inspirujących kampanii. więcej ->


Jacek Szlak
 
4 grudnia 2013


Aby jedzenie burgerów nie oszpeca³o kobiet
Aby jedzenie burgerów nie oszpecało kobiet
Prosty pomysł, który rozwiązuje jakiś prawdziwy problem: z doświadczeniem klienta, z wizerunkiem marki, a czasem pomaga rozwiązywać rzeczywiste problemy społeczne. Prosty, tani, partyzancki, a przez to atrakcyjny, niecodzienny, zwracający uwagę lub – o wiele ważniejsze – nakłaniający do określonej aktywności.
 więcej ->


Kinga Gawryszewska
 
22 listopada 2013


Pokazaæ miasto na nowo, z nietypowej perspektywy
Pokazać miasto na nowo, z nietypowej perspektywy
Na szanghajskiej ulicy znajdujesz telefon. Nie zdążyłeś odszukać kontaktu do właściciela, a już zaatakował cię SMS: „Próbujesz nam ukraść komórkę? Jeśli chcesz ją oddać, wsiądź do taksówki. Tej, która właśnie podjeżdża”. I co robisz? Wsiadasz? więcej ->


Agnieszka Jaszcz
 
8 marca 2013


Idzie wiosna! - przypomina Prius
Idzie wiosna! - przypomina Prius
Czy reklamowanie się za pomocą dzierganych kwiatków przystoi marce kojarzonej z precyzją i technologią, jak Toyota? Jak najbardziej, w końcu to również brand dbający o bliskie konotacje z ekologicznością i naturalnością. więcej ->


Kornelia Głowacka-Wolf
 
10 stycznia 2013


Wêdrówki zgubionych smartfonów
Wędrówki zgubionych smartfonów
Co zrobisz, gdy znajdziesz telefon komórkowy? Przejrzysz listę kontaktów i zadzwonisz pod numer opatrzony nazwą „mama”? Z lubością zaczniesz przeglądać SMS-y, zadzwonisz do znajomego z drugiej półkuli czy dasz ogłoszenie o zgubie w Internecie? Jeśli niedawno odwiedziłeś Holandię i przypadkowo znalazłeś smartfon, to bardzo możliwe, że Vodafone NL dobrze wie, co z nim zrobiłeś.
 więcej ->


Dorota Bidzińska
 
28 września 2012


Po³±czenie przekazu i no¶nika - frapuj±ce
Połączenie przekazu i nośnika - frapujące
Guerrilla marketing przekonuje, że najlepszą przestrzenią reklamową jest ta, w której nikt się reklamy nie spodziewa. Świadczy o tym rosnąca popularność komercyjnych murali i reklam ukrytych w przestrzeni miejskiej, na chodnikach i w autobusach. Ale doskonałą przestrzenią reklamową może być też ludzkie ciało. więcej ->


Jakub Müller
 
28 czerwca 2012


Tak nie wygl±da królestwo shopper marketingu
Tak nie wygląda królestwo shopper marketingu
Przymierzalnie w polskich sklepach wciąż mają w sobie tyle romantyzmu i szyku, co przebieralnie na basenie. Wraz ze zmianą zwyczajów zakupowych konsumentów muszą zmienić się w strefę, w której marki, nie tylko odzieżowe, uwodzą klientów. więcej ->


Martyna Bienias
 
27 czerwca 2012


Snickers w poszukiwaniu g³upoty
Snickers w poszukiwaniu głupoty
Czy głodni ludzie popełniają więcej głupstw? Zdaniem twórców rosyjskiej kampanii Snickersa – tak. Teren zaś, który głupota dotknęła, radzą oni oznaczać specjalnie przygotowaną taśmą „Hunger Attack”.
 więcej ->


Kornelia Głowacka-Wolf
 
13 czerwca 2012


¦miech ma otworzyæ konsumentom oczy
Śmiech ma otworzyć konsumentom oczy
Modelki zbyt szczupłe, zbyt gładkie, zbyt opalone – reklam budzących kontrowersje nie brakuje. Czasem chodzi o chwyt marketingowy oparty na skandalu, czasem zaś specjaliści od marketingu najwyraźniej tracą zdolność obiektywnej oceny kreacji. Ostatnio zaprotestowały nie tylko środowiska związane z modą, reklamą i promocją zdrowia, ale i dowcipny artysta. więcej ->


Agnieszka Jaszcz
 
13 czerwca 2012


Wejd¼ w interakcjê z billboardem
Wejdź w interakcję z billboardem
Na billboardach należy umieszczać krótkie hasła i wyraziste elementy graficzne. Wielcy reklamodawcy to wiedzą, jednak Coca-Cola porzuciła ten standard w kampanii promującej nowojorski Tribeca Film Festival. Dzięki temu Diet Coke znalazła uznanie w wąskiej, ale interesującej grupie docelowej, która miała okazję do chwili zabawy, a jednocześnie rozniosła w mediach społecznościowych wiadomości nie tylko o festiwalu, ale i jego sponsorze. więcej ->
[1] 2 3 4 5 następna ostatnia 
Wiadomości
2015-10-23
Szwajcarska firma Victorinox nieopodal lotniska w Zurychu stworzyła ogromny scyzoryk. Reklama o powierzchni ponad 30 tys. m2, rejestrowana przez satelity Google, jest ekologiczna i wykorzystuje ukształtowanie terenu.
2015-03-31
W ramach kampanii Polskiej Grupy Energetycznej „Zapewniamy energię” w kilku miastach urządzono przystanki, na których można było naładować telefon.
2015-03-25
24 marca na skwerze Hoovera przy Krakowskim Przedmieściu w Warszawie na miejscu standardowego przystanku autobusowego pojawiły się kolorowe, interaktywne organy.
2014-11-17
Kulturysta Robert Burneika znany jako Hardkorowy Koksu wręczył nagrodę w konkursie „Ekipy Haiera”. Zwycięska rodzina z Kielc zgłosiła do wymiany lodówkę. Tę do mieszkania dostarczył im kulturysta.
2014-09-22
Na ulicach Lublina stanęły pięciometrowe piłki. Ambientowa akcja powiązana z konkursem „Najlepsi z najlepszymi” jest pierwszą częścią kampanii, która zapowiada otwarcie nowej hali sklepu Selgros Cash & Carry w tym mieście.
2014-09-11
Gdańska firma z branży nowych technologii i e-commerce w niestandardowy sposób poszukuje programistów. Zachęca studentów oraz pracowników firm IT do odwiedzenia strony WWW i rozszyfrowania zakodowanej oferty.
2014-08-14
Dwie kolorowe figury przedstawiające psa i kota od 9 sierpnia krążą po Poznaniu. W ramach dwutygodniowej akcji codziennie pojawiają się w innym miejscu.
2014-08-05
Pięć samochodów M235i pędzących po zamkniętym rondzie i poruszających się w precyzyjnie zaplanowanym układzie choreograficznym – to fabuła spotu „The Epic Driftmob” BMW. Do akcji zaangażowano zawodowych kaskaderów.
2014-07-25
Firma Haier zajmująca się m.in. produkcją AGD odwiedziła mieszkańców pewnego bloku, by zaoferować im wymianę lodówki. Warunek był tylko jeden: stary sprzęt wraz z zawartością należało wyrzucić przez okno.
2014-04-09
Na ścianach kilku warszawskich i łódzkich klubów zawieszono różowe plakaty z symbolem czarnej dłoni. Napis prowokuje: „Chcesz kupić jointa lub kreskę? To przyłóż rękę”.
2014-02-21
„DHL is faster” – paczki z tym napisem doręczali kurierzy UPS i TNT. Takie sceny przedstawia film zamieszczony 19 lutego w serwisie YouTube.
2013-11-21
Rockstar Team odwiedza osoby potrzebujące energii. Marka namierza internautów, którzy opublikowali w mediach społecznościowych post oznaczony hashtagiem #RockstarTeam, by wręczyć im napój energetyzujący.
2013-08-09
3 sierpnia w Warszawie odbyło się osiem ulicznych koncertów gitarowych promujących samochód Volkswagen Beetle. Rockowych solówek Jakuba Frydrycha mogli posłuchać bywalcy popularnych stołecznych lokali.
2013-07-24
Brytyjska marka piwa Carling przygotowała spot reklamowy z okazji narodzin nowego członka rodziny królewskiej.
2013-06-13
Projekt „Green light” był zaproszeniem na dzień otwarty w Centrum Technologicznym Nokia Siemens Networks we Wrocławiu. Elewacja budynku Green Towers przy ul.
Oferty pracy Nowa!
Edukacja marketingowa
Ludzie
Firmy
Przetargi
 
 
Kategorie
Advertainment
Ambient media
Badania marketingowe
Biblioteczka
Design
E-mail marketing
Experiential marketing
Felieton
Handel detaliczny
Kampanie reklamowe
Kampanie społeczne
Konkursy reklamowe
Marketing bezpośredni
Marketing internetowy
Marketing młodzieżowy
Marketing mobilny
Marketing partyzancki
Marketing polityczny i miejsc
Marketing relacji
Marketing społecznościowy
Marketing szeptany
Marketing wirusowy
Media
Obsługa klienta
Prawo
Programy lojalnościowe i CRM
Promocje sprzedaży
Public relations
Reklama zewnętrzna
Shockvertising
Trendy
Zarządzanie marką
Zbędnik
 
Archiwum
Inspiracje:
nr 631 (19.06)
wszystkie wydania
Tematy:
nr 619 (21.06)
wszystkie wydania
 
 
 
Partnerzy:

Strona główna
Wiadomości
Inspiracje
Tematy
Raporty
Subskrypcja
Wyszukiwarka
Oferty pracy
Edukacja marketingowa
Kontakt z redakcją
Reklama w serwisie
Przyślij informację / artykuł
Partnerzy
Ochrona prywatności
YouTube
Facebook
Issuu
RSS
Copyright 2010 Pallad Media SC
 0.010735034942627