Szukaj
Subskrypcja
Reklama w serwisie
Kontakt
Strona główna Wiadomości Inspiracje Tematy Raporty E-book Szkolenia
Ambient mediaInspiracje i Tematy
 
Martyna Bienias
 
2 czerwca 2017


Na z³odzieju czapka gore
Na złodzieju czapka gore
Niewielki breloczek przy torebce, który sprawi, że każdy, kto zechce ukraść twoją torebkę, natychmiast tego pożałuje – to najnowszy pomysł malezyjskiej marki Ash Be Nimble. Firma walczy o bezpieczeństwo kobiet, projektując dla nich nietypowe urządzenie, które pokrywa napastnika kolorowym pyłem. więcej ->


Martyna Bienias
 
2 września 2015


Pomoc w ³adowaniu ludzkich baterii
Pomoc w ładowaniu ludzkich baterii
Jak poprawić samopoczucie zmęczonych mieszkańców miasta? Na przykład zaprosić ich do skorzystania z akcesoriów ogrodowych wykonanych z niepotrzebnych ładowarek. Właśnie tak w Belgii promowano Samsunga Galaxy S6 z funkcją bezprzewodowego ładowania. więcej ->


Mateusz Lubczański
 
11 sierpnia 2015


Kraina reklamowych bogactw i przyjemno¶ci
Kraina reklamowych bogactw i przyjemności
Nowy Jork, Paryż, Londyn, Berlin. Ciekawe akcje experiential i ambient marketingu kierowane są zwykle do mieszkańców Stanów Zjednoczonych i Europy. Ale agencje reklamowe już od jakiegoś czasu otwierają się na nowe możliwości. Następna w kolejce jest Ameryka Południowa.
 więcej ->


Martyna Bienias
 
3 kwietnia 2014


Chcesz zobaczyæ? Wy¶lij tweet
Chcesz zobaczyć? Wyślij tweet
Reklama, która pojawia się na kilkanaście sekund, a później znika. By ją zobaczyć, trzeba zdobyć się na pewien wysiłek. Nagroda to nic więcej jak otrzymanie możliwości rezerwacji produktu. Brzmi jak przepis na katastrofę dla kampanii? Nie w tym wypadku. Limitowana kolekcja H&M wśród wtajemniczonych miała wielkie wzięcie jeszcze przed premierą. więcej ->


K. Gawryszewska, J. Szlak
 
21 sierpnia 2013


Ambient musi pasowaæ do miejsca
Ambient musi pasować do miejsca
Ambient przyciąga uwagę. Dziwaczne i pomysłowe instalacje odwołujące się do marek, filmów, seriali – choćby obejrzało je dziesięć osób i choćby tylko pięć z nich wysłało zdjęcie swoim znajomym – nadal mogą poruszyć media, blogerów i branżę reklamową. A fotorelacje z nich to świetna waluta wśród fanów.
 więcej ->


Agnieszka Jaszcz
 
26 kwietnia 2013


Wspólczesne czytanie plakatu filmowego
Wspólczesne czytanie plakatu filmowego
Największy w Korei dystrybutor filmowy, CJ Entertainment, do tej pory większą część swego budżetu marketingowego przeznaczał na plakaty. Cały Seul pokryty był bannerami, z których część „promowała” filmowe produkcje już dawno zdjęte z ekranów. I chyba nikt już nawet nie wierzył, że afisze mają jeszcze moc reklamowania. Akcja wokół filmu „The Berlin File” być może to zmieni.
 więcej ->


Martyna Bienias
 
17 kwietnia 2013


Czy Adidas podbije serca biegaczy?
Czy Adidas podbije serca biegaczy?
Ożywienie znanego budynku w Mediolanie i ustanowienie przy okazji rekordu świata w biegu na jego ostatnie piętro – tak Adidas promuje swój najnowszy produkt: buty Energy Boost. więcej ->


Agnieszka Jaszcz
 
2 stycznia 2013


¦wiat³o, które ma wyprowadziæ partyzantów z d¿ungli
Światło, które ma wyprowadzić partyzantów z dżungli
O Kolumbii mówi się, że słynie z koki, bananów i Shakiry. Ostatnio jednak uwagę przykuwają również powstające tu kampanie wizerunkowe. Ale ich najważniejszym celem nie była jak dotąd zmiana sposobu postrzegania kraju. Ten proces będzie pewnie równie długi, jak tocząca się tu wojna domowa. więcej ->


Justyna Kozioł
 
7 września 2012


Styl ³atwy do na¶ladowania. Reklama wykorzysta
Styl łatwy do naśladowania. Reklama wykorzysta
Mediolan w kwietniu tego roku. W mieście mody i designu trwają przygotowania do międzynarodowych targów meblarskich Fuori Salone. Na targach wystawia się także IKEA, która informuje o tym na billboardach widocznych w całym mieście. Nieoczekiwanie na reklamach tej firmy pojawiają się czarno-białe postacie narysowane kreską przypominającą dokonania najsłynniejszego grafficiarza na świecie. Pierwsza myśl: Banksy tu był! więcej ->


Agnieszka Jaszcz
 
28 czerwca 2012


Dobrze wykorzystaæ miejsce do siedzenia
Dobrze wykorzystać miejsce do siedzenia
Ludzie spędzają mnóstwo czasu poza domem. Dlatego kampanie reklamowe, by docierać do odbiorców, często wychodzą w miasto razem z nimi. Reklamy anektują przestrzeń miejską, wykorzystując każde możliwe uliczne medium – włączając w to ławki. Prezentujemy zbiór przykładów, jak można je kreatywnie wykorzystać.
 więcej ->
[1] 2 3 4 5 następna ostatnia 
Wiadomości
2017-06-20
Od 17 do 25 czerwca na placu Bankowym w Warszawie Škoda Polska prowadzi niestandardową akcję. Posadziła tam las i zorganizowała strefę relaksu dla mieszkańców.
2017-04-28
25 kwietnia rozpoczęła się kampania reklamowa piwa Kozel, w której marka zachęca do otwartości i życzliwości. W ramach działań przygotowano akcję ambientową, reklamy OOH i kreacje do Internetu.
2017-04-28
Uratowanie statku kosmicznego przed katastrofą – tego zadania podjęli się mieszkańcy Warszawy, którzy wzięli udział w kampanii ambientowej zorganizowanej przez Samsunga i X-kom w ramach premiery smartfonów Galaxy S8.
2017-04-07
W Gdyni nastąpiło uroczyste otwarcie kontekstowej wiaty przystankowej. Stoi ona przed stadionem miejskim, a wyglądem nawiązuje do bramki piłkarskiej. Została specjalnie zaprojektowana i wykonana dla miasta.
2017-04-04
1 kwietnia na warszawskiej stacji metra Centrum pojawiły się gigantyczne kartony śmietanki Łaciatej. To uzupełnienie telewizyjnej kampanii marki.
2017-03-31
W Dzień Matki, który w Wielkiej Brytanii obchodzony był 26 marca, na szczycie budynku będącego siedzibą londyńskiej agencji Mother pojawiła się ogromna nadmuchiwana pierś. To manifest dotyczący karmienia dzieci w przestrzeni publicznej.
2017-03-08
W Bowling Green Park na Manhattanie, naprzeciw słynnego byka z Wall Street, stanął pomnik. Ukazuje waleczną dziewczynkę.
2016-10-24
Firma Intersnack, producent orzeszków Felix, we współpracy z Fundacją Zaczytani.org rozpoczęła projekt „Zaczytana ławka”.
2016-05-31
Marka Pepsi przygotowała akcję „Ticket Hunt”, w ramach której mieszkańcy Gdyni mieli szansę zdobyć bilety na finał UEFA Champions League.
2016-05-17
Nietypowy projekt powstał przy okazji wyścigów samolotowych „Red Bull Air Race 2016”, odbywających się 23 i 24 kwietnia w Spielberg w Austrii. Na trawie namalowano tam największe jak do tej pory logo wydarzenia.
2016-05-16
Empik przygotował premierę książki „Cień eunucha” Jaume Cabrégo nie w księgarni, lecz w przestrzeni miasta.
2016-02-26
We Francji działa ponad 1000 punktów drive-thru sieci McDonald’s, Burger King ma zaś nieco ponad 20 takich obiektów. Firma spod znaku złotych łuków postanowiła wykorzystać ten fakt i dopiec konkurentowi.
2016-01-27
18 stycznia, na tydzień przed tegorocznym Blue Monday, czyli najbardziej depresyjnym dniem w roku, na wysokim budynku w centrum Warszawy rozbłysła iluminacja przypominająca słoneczną tarczę.
2015-11-30
W ramach kampanii wprowadzającej na rynek nowego Opla Astrę prowadzona jest akcja ambientowa. Billboardy promujące samochód zostały obrzucone złotą farbą.
2015-11-30
27 listopada na gmachu Centrum Bankowo-Finansowego „Nowy Świat” w Warszawie wyświetlono film przedstawiający zwierzęta zagrożone wyginięciem. Pokaz odbył się w ramach międzynarodowej kampanii „Start with 1 Thing”.
Oferty pracy Nowa!
Edukacja marketingowa
Ludzie
Firmy
Przetargi
 
 
Kategorie
Advertainment
Ambient media
Badania marketingowe
Biblioteczka
Design
E-mail marketing
Experiential marketing
Felieton
Handel detaliczny
Kampanie reklamowe
Kampanie społeczne
Konkursy reklamowe
Marketing bezpośredni
Marketing internetowy
Marketing młodzieżowy
Marketing mobilny
Marketing partyzancki
Marketing polityczny i miejsc
Marketing relacji
Marketing społecznościowy
Marketing szeptany
Marketing wirusowy
Media
Obsługa klienta
Prawo
Programy lojalnościowe i CRM
Promocje sprzedaży
Public relations
Reklama zewnętrzna
Shockvertising
Trendy
Zarządzanie marką
Zbędnik
 
Archiwum
Inspiracje:
nr 631 (19.06)
wszystkie wydania
Tematy:
nr 619 (21.06)
wszystkie wydania
 
 
 
Partnerzy:

Strona główna
Wiadomości
Inspiracje
Tematy
Raporty
Subskrypcja
Wyszukiwarka
Oferty pracy
Edukacja marketingowa
Kontakt z redakcją
Reklama w serwisie
Przyślij informację / artykuł
Partnerzy
Ochrona prywatności
YouTube
Facebook
Issuu
RSS
Copyright 2010 Pallad Media SC
 0.010812997817993