Szukaj
Subskrypcja
Reklama w serwisie
Kontakt
Strona główna Wiadomości Inspiracje Tematy Raporty E-book Szkolenia
MediaInspiracje i Tematy
 
Michał Tomal
 
13 lutego 2017


Norweska m³odzie¿ ¿yje wirtualnie i odczuwa presjê sukcesu
Norweska młodzież żyje wirtualnie i odczuwa presję sukcesu
Ogromny sukces serialu obyczajowego „Skam”, wyprodukowanego przez kanał telewizyjny NRK, był dla wielu obserwatorów zaskoczeniem. Jak to się stało, że na pozór prosta historia grupki norweskich nastolatków wywołuje tak wielkie emocje zarówno u młodszych, jak i starszych odbiorców? Nie jest to kwestia przypadku. Twórcy niezwykle starannie dopracowali każdy punkt swego przedsięwzięcia. więcej ->


Joanna Chłopek, Jakub Müller
 
6 lipca 2016


W skomplikowanych systemach reklamowych gin± istotne szczegó³y <a href="http://pl.fotolia.com/Tracker/kBbsFmYfJd" target="_blank">&#169; carballo - Fotolia.com</a>
W skomplikowanych systemach reklamowych giną istotne szczegóły © carballo - Fotolia.com
Raport zamówiony przez stowarzyszenie amerykańskich reklamodawców wywołał kłótnie z tamtejszymi domami mediowymi. Pojawiają się zarzuty o jednostronność i szkodzenie całej branży usług marketingowych. Chodzi o rabaty, jakie media wypłacają domom mediowym. Problem ten istnieje także na polskim rynku. więcej ->


Jakub Müller
 
7 stycznia 2016


Czy oferta przedstawiona przez Netflixa zainteresuje Polaków?
Czy oferta przedstawiona przez Netflixa zainteresuje Polaków?
Netflix przestał zapowiadać, że wejdzie do Polski, ale faktycznie to zrobił. Na razie w sposób mało spektakularny. Za to na innych rynkach firma pokazała niedawno kilka ciekawych marketingowych pomysłów. więcej ->


Sonia Horonziak
 
16 grudnia 2015


Nie takich doznañ oczekuj± widzowie w kinach?
Nie takich doznań oczekują widzowie w kinach?
Spot Kościoła anglikańskiego nie może być emitowany przed seansami nowych „Gwiezdnych wojen”. Tak zadecydowała Digital Cinema Media, firma dostarczająca reklamy do największych brytyjskich sieci kin. I wygląda na to, że decyzji nie zmieni, choć ponagliła ją do tego Komisja ds. Równości i Praw Człowieka. A premiera filmu tuż-tuż.
 więcej ->


Jakub Müller
 
3 marca 2015


Przegl±d prasy w drodze do kasy
Przegląd prasy w drodze do kasy
Artykuły z Onetu uzupełnione starszymi tekstami z „Newsweeka” i „Faktu” Biedronka chce sprzedawać jako tygodnik opinii. Czy pomysł wypali? Dotychczasowe próby wydawania czasopism z przedrukami to mieszanka dużych sukcesów i kompletnych porażek. więcej ->


Mateusz Lubczański
 
17 grudnia 2014


Us³uga bêdzie dostêpna tak¿e w Polsce
Usługa będzie dostępna także w Polsce
Usługi takie jak Spotify, Deezer, Pandora czy Beats Music sprawiły, że „piracenie” muzyki nie ma już wielkiego sensu. Streaming utworów znajduje coraz więcej zwolenników. Dlatego Google także chce dostać kawałek tego tortu i prezentuje nową usługę. A na imię jej... YouTube.
 więcej ->


prof. Jerzy Olędzki
 
29 października 2014


Jak nie traciæ warto¶ci, które wi±¿± siê ze s³owem drukowanym? <a href="http://pl.fotolia.com/Tracker/kBbsFmYfJd" target="_blank">&#169; mizar_21984 - Fotolia.com</a>
Jak nie tracić wartości, które wiążą się ze słowem drukowanym? © mizar_21984 - Fotolia.com
Jesteśmy świadkami cichej rewolucji medialnej. Dzięki pomocy Instytutu Monitorowania Mediów, skąd otrzymałem zamieszczone poniżej wykresy, możemy naocznie przekonać się o postępującej sytuacji kryzysowej, w jakiej znajduje się od wielu lat prasa drukowana w naszym kraju. więcej ->


Jakub Müller
 
11 czerwca 2014


Zjawisko gro¼ne czy bez znaczenia? (fot. Photogenica)
Zjawisko groźne czy bez znaczenia? (fot. Photogenica)
Kontrowersje wokół reklamy podprogowej przypominają komedię pomyłek. Mamy więc dziennikarza piszącego pod tezę, badacza, który okazał się oszustem, wreszcie widzów, którzy sądzą, że szybko puszczony kadr wpłynie na ich decyzję zakupową. Na koniec poważne badania, które wykazują, że wpływ podprogowy w określonych warunkach działa.
 więcej ->


Jacek Szlak
 
21 marca 2014


Czasem trzeba sprawdziæ <a href="http://pl.fotolia.com/Tracker/kBbsFmYfJd" target="_blank">&#169; apops - Fotolia.com</a>
Czasem trzeba sprawdzić © apops - Fotolia.com
Niedawno zakpiono z agencji reklamowych: wysłano do nich fikcyjny brief produktów zawierających substancje psychoaktywne. Niektórzy adresaci potraktowali go poważnie. Dotychczas to właśnie agencje lub same firmy stosowały prowokacje, by marki mogły pojawić się w mediach. Teraz dostały nauczkę. I my wszyscy razem z nimi.
 więcej ->


Jakub Müller
 
9 października 2013


Mobilne reklamy geotargetowane - nowy napêd dla Twittera? <a href="http://pl.fotolia.com/Tracker/kBbsFmYfJd" target="_blank">&#169; cienpiesnf - Fotolia.com</a>
Mobilne reklamy geotargetowane - nowy napęd dla Twittera? © cienpiesnf - Fotolia.com
Giełdowy debiut Twittera, mającego dzisiaj na świecie 200 mln aktywnych użytkowników, najczęściej analizowany jest z punktu widzenia inwestorów finansowych. A co oznacza on dla marketingowców?
 więcej ->
[1] 2 3 4 5 następna ostatnia 
Wiadomości
2017-05-17
Spółka Platige Image poinformowała na swoim facebookowym profilu, że Netflix i Sean Daniel Company stworzą serial na podstawie opowiadań Andrzeja Sapkowskiego o Geralcie z Rivii. Jednym z reżyserów będzie Tomasz Bagiński.
2017-03-29
Na czele rankingu najczęściej cytowanych mediów w Polsce w lutym znajdują się dwie rozgłośnie radiowe: Radio Zet oraz RMF FM – wynika z badania Instytutu Monitorowania Mediów.
2017-03-01
Niesłabnące zainteresowanie mediów Robertem Lewandowskim wciąż stawia go na szczycie wśród najbardziej medialnych polskich sportowców. Rafał Sonik otarł się o podium podczas tegorocznego Rajdu Dakar.
2017-02-17
Z każdym rokiem rośnie rola treści wideo, co przekłada się na wzrost popularności twórców filmów na YouTube.
2017-02-08
W rankingu najbardziej opiniotwórczych mediów w Polsce w 2016 r. według Instytutu Monitorowania Mediów zwyciężyła „Rzeczpospolita”. Za tym dziennikiem uplasowały się „Gazeta Wyborcza” i radio RMF FM.
2017-01-30
Na ciąży i macierzyństwie można sporo zarobić, a „marketing ciążowy” przeżywa prawdziwy rozkwit.
2017-01-24
„Advertising Age” opublikował „Agency A-List”. To ranking ogłaszany co roku przez magazyn. Tytuł agencji roku zdobyła Anomaly.
2016-12-21
Udział Legii Warszawa w Lidze Mistrzów to prawdziwy rollercoaster.
2016-12-20
W listopadzie największą uwagę dziennikarzy w Polsce przykuły planowane zmiany w systemie podatkowym oraz sprawa przeszłości Mariusza Muszyńskiego, sędziego Trybunału Konstytucyjnego.
2016-12-09
Nadawca Discovery Communications ogłosił zawarcie porozumienia z Agorą. Ma ono zaowocować przygotowaniem oferty skierowanej specjalnie do odbiorców naziemnej telewizji cyfrowej, a dokładniej widzów nowego kanału Metro.
2016-11-25
W październiku największą uwagę dziennikarzy w Polsce przykuł projekt ustawy „Stop aborcji” oraz związane z nim czarne protesty – wynika z badania IMM. W mediach nadal słyszalne były echa afery reprywatyzacyjnej w Warszawie.
2016-11-21
21 listopada przypada Światowy Dzień Telewizji – święto ustanowione przez ONZ w uznaniu globalnego wpływu tego medium na kulturę.
2016-11-03
Biedronka, Lidl i Tesco to najbardziej medialne sieci handlowe w III kwartale 2016 r. – wynika z monitoringu mediów IMM. W dyskusjach o branży dominowały kwestie z pogranicza biznesu i polityki.
2016-11-02
CNN jest niekwestionowanym liderem wśród międzynarodowych marek informacyjnych w Europie, na Bliskim Wschodzie, w Afryce, w regionie Azji i Pacyfiku oraz w Ameryce Łacińskiej – pokazały wyniki badania Ipsosu.
2016-10-24
Polscy kibice po dwudziestu latach przerwy doczekali się występu polskiego zespołu w rozgrywkach Ligi Mistrzów.
Oferty pracy
Edukacja marketingowa
Ludzie
Firmy
Przetargi
 
 
Kategorie
Advertainment
Ambient media
Badania marketingowe
Biblioteczka
Design
E-mail marketing
Experiential marketing
Felieton
Handel detaliczny
Kampanie reklamowe
Kampanie społeczne
Konkursy reklamowe
Marketing bezpośredni
Marketing internetowy
Marketing młodzieżowy
Marketing mobilny
Marketing partyzancki
Marketing polityczny i miejsc
Marketing relacji
Marketing społecznościowy
Marketing szeptany
Marketing wirusowy
Media
Obsługa klienta
Prawo
Programy lojalnościowe i CRM
Promocje sprzedaży
Public relations
Reklama zewnętrzna
Shockvertising
Trendy
Zarządzanie marką
Zbędnik
 
Archiwum
Inspiracje:
nr 627 (24.05)
wszystkie wydania
Tematy:
nr 616 (24.05)
wszystkie wydania
 
 
 
Partnerzy:

Strona główna
Wiadomości
Inspiracje
Tematy
Raporty
Subskrypcja
Wyszukiwarka
Oferty pracy
Edukacja marketingowa
Kontakt z redakcją
Reklama w serwisie
Przyślij informację / artykuł
Partnerzy
Ochrona prywatności
YouTube
Facebook
Issuu
RSS
Copyright 2010 Pallad Media SC
 0.010869026184082